zdjecie 5160
zdjecie 5160
2021-04-05T11:40:14+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Nie milkną echa wypadku przy Witosa. Bliscy zmarłego 20-latka walczą o sprawiedliwość

REKLAMA
REKLAMA
8
0
77

Brat 20-latka, który zginął w święta Bożego Narodzenia na przejściu dla pieszych, nie ustaje w walce o sprawiedliwość. Podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku Arkadiusz K. wciąż jest na wolności. Media społecznościowe obiegła grafika, na której porównano dwa zdarzenia.

Do tragicznego wypadku doszło 25 grudnia 2020 roku przy ul. Witosa w Ostrołęce. Kierowca Audi potrącił młodego mężczyznę i uciekł z miejsca zdarzenia. Wkrótce odnaleziono samochód, jak również podejrzanego o spowodowanie wypadku. Jak ujawniliśmy w naszym serwisie, Arkadiuszowi K. przedstawiono zarzuty nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego, którego skutkiem była śmierć 20-latka. Ten czyn połączony był z ucieczką z miejsca zdarzenia.

Sprawa wzbudziła wiele kontrowersji, a to dlatego, że Arkadiusz K. nie trafił do aresztu. Prokuratura zastosowała wobec niego wolnościowe środki zapobiegawcze - poręczenie 20 tysięcy złotych, zakaz opuszczania kraju oraz dozór policji.

- Moja cierpliwość i wiara w sprawiedliwość powoli się kończy. Mój brat nie żyje od 3 miesięcy, został potrącony przez samochód na przejściu dla pieszych, wszystko na moich oczach. Kierowca naruszył szereg zasad ruchu drogowego. Podejrzany uciekł, ukrywał się przed organami ścigania, zacierał ślady swojego sprawstwa - pisze brat zmarłego w mediach społecznościowych, dodając:
Prokuratura do dziś nie zdecydowała się jednak na zastosowanie aresztu, pomimo wielu przesłanek za tym przemawiających. Oczywiście reagowaliśmy w tej sprawie - bezskutecznie. Sąd dwukrotnie odrzucił próby starania się o zastosowanie środka izolacyjnego (aresztu)
Dlatego właśnie rodzina mężczyzny, który zginął na przejściu dla pieszych w święta Bożego Narodzenia, zdecydowała się na przygotowanie grafiki, która obiegła media społecznościowe (została udostępniona już ponad 250 razy!). Porównano tam dwa przypadki - wypadku z ulicy Witosa oraz wypadku w Dudach Puszczańskich z lutego 2021 r., o spowodowanie którego podejrzany jest ksiądz.
 
Podejrzany w sprawie wypadku przy Witosa Arkadiusz K., choć zginął 20-letni Przemek, pozostaje na wolności. Natomiast ksiądz Mirosław Teofilak (zgodził się na podawanie danych - przyp.red.), który jest podejrzany o spowodowanie wypadku ze skutkiem ciężkich obrażeń ciała u małoletniej, trafił do aresztu na trzy miesiące. Te dwie sprawy od kilku tygodni są ze sobą zestawiane, otrzymujemy wiele próśb o zwrócenie bacznej uwagi na właśnie te dwa wypadki drogowe.
 
Oto grafika, która zyskała ogromną popularność w social mediach:
 
 
Przy tego typu artykułach przypominamy, o tym, że ucieczka z miejsca zdarzenia jest najgorszym możliwym wyborem i nie prowadzi do uniknięcia odpowiedzialności karnej. Już jutro - tylko u nas - kolejny dowód na to, że takie zachowanie nie popłaca. Przedstawimy historię wypadku drogowego z powiatu ostrołęckiego, którego sprawca także uciekł z miejsca zdarzenia. Karę, którą sąd pierwszej instancji wymierzył w wyroku, sąd odwoławczy jeszcze podwyższył.
REKLAMA
zdjecie 5160
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×