eOstroleka.pl
Ostrołęka,

"Nie mogę wytrzymać". Ostra dyskusja na sesji rady miasta

REKLAMA
zdjecie 8667
zdjecie 8667
REKLAMA

Radni dokonali ostatnich zmian w budżecie na 2022 rok, przesuwając niektóre środki. Podczas dyskusji doszło do spięcia pomiędzy samorządowcami. Wiceprzewodniczący rady miasta Stanisław Szatanek oraz prezydent Łukasz Kulik twardo dyskutowali z radną Ewą Żebrowską-Rosak.

Budżetowa dyskusja, niejako podsumowująca 2022 rok, zaczęła się od... pochwał dla prezydenta.

- W ubiegłym roku głośno mówiłem, że budżet na 2022 rok jest zbyt rozbudowany i bardzo ambitny i wyrażę szacunek panu prezydentowi, jeżeli on go zepnie. I dziś potwierdzam: wyrazy szacunku dla pana prezydenta, że spiął ten budżet (...) Nie spodziewałem się, że spłacone zostaną obligacje i nie zostaną zaciągnięte kolejne. Spiął pan budżet, nie zaciągnął obligacji, zmniejszył pan zadłużenie miasta, obniżył pan koszt obsługi długu - mówił radny Grzegorz Gołaś.

Inne zdanie miała radna Ewa Żebrowska-Rosak. "Jeżeli widzimy, że nie zaciągamy długów, a w mieście nic się nie dzieje, to nie jest to do końca dobry kierunek (...) Oszczędności są, ale kosztem ludzi i kosztem funkcjonowania placówek oświatowych. Musimy poznać drugą stronę medalu, jakim kosztem, to się wszystko dzieje" - stwierdziła.

Prezydent ripostował, że radna mieszka na osiedlu Stacja, to powinna zauważyć m.in. oddany budynek Multicentrum i plac dworcowy czy wyremontowane przedszkole nr 18. Radna zauważyła, że inwestycje rozpoczęto podczas poprzedniej kadencji, choć prezydent Kulik "odbijał piłeczkę", że trzeba było włożyć wiele pracy, by przygotowane wcześniej projekty poprawić i doprowadzić do końca.

- Na argumenty przegrywa pani z kretesem - skwitował tę dyskusję przewodniczący rady miasta Wojciech Zarzycki. Radny Stanisław Szatanek, który następnie doszedł do głosu, był oburzony postawą radnej Ewy Żebrowskiej-Rosak. Podnosił głos i stwierdził, że "nie może wytrzymać" tego, że "doktor ekonomii mówi się, że nic się nie robi".

Ostatnie zmiany w budżecie na 2022 rok zostały zatwierdzone przez radnych, choć trzeba przyznać, że dawno nie było tak burzliwie. 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×