eOstroleka.pl
Ostrołęka, O TYM SIĘ MÓWI

Niebezpieczne drzewo przy moście Madalińskiego. "Może runąć na chodnik, ławkę lub ulicę" [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 9926
zdjecie 9926
REKLAMA
zdjecie 9926

To drzewo przy moście Madalińskiego zagraża bezpieczeństwu mieszkańców - uważa radny Mariusz Mierzejewski, który skierował w tej sprawie interpelację do władz miasta. Radny proponuje wycięcie drzewa i wykonanie nasadzenia zastępczego w tym samym miejscu.

- W związku z informacjami od Mieszkańców Ostrołęki dotyczących zagrożenia bezpieczeństwa w rejonie most im. Madalińskiego zwracam się z prośbą o możliwie jak najszybsze podjęcie działań, które zapobiegną wypadkowi i zapewnią należyte bezpieczeństwo spacerowiczom w/w rejonie - napisał w interpelacji radny Mariusz Mierzejewski.

Zagrożenie bezpieczeństwa - w ocenie radnego - powoduje "mocno zdegradowane, uschnięte drzewo rosnące bezpośrednio przy chodniku odchodzącym od ulicy Obozowej w stronę portu rzecznego i wału, którym często spacerują Mieszkańcy Ostrołęki".

- Tuż obok wspomnianego drzewa znajduje się ławka, na której odpoczywają spacerowicze. Wspomniane drzewo jest na tyle zniszczone, że w przypadku silniejszego podmuchu wiatru może runąć na chodnik, ławkę lub ulicę, dotkliwie raniąc przechodniów. Warunki pogodowe w ostatnich tygodniach sprzyjają występowaniu nagłych i gwałtownych wichur, wydaje się więc tylko kwestią czasu, kiedy w/w uschnięte drzewo podda się naporowi sił natury i runie - wskazał radny, dodając:

Proponuję, by wymagane przepisami nasadzenie zastępcze wykonać w tym samym miejscu. W związku z tym, że sprawa wymaga bardzo pilnej reakcji proszę o możliwie jak najszybsze rozpatrzenie mojej interpelacji i podjęcie stosownych działań.

Nie ma jeszcze odpowiedzi władz miasta na tę interpelację. Do sprawy wrócimy.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  31  1  2
×