eOstroleka.pl
Region,

Niebezpieczne znalezisko podczas prac polowych. W akcji patrol saperski

REKLAMA
zdjecie 4807
fot. KPP w Przasnyszufot. KPP w Przasnyszu
REKLAMA
zdjecie 4807
Posłuchaj

Podczas rutynowych prac polowych w miejscowości Rudne Jeziorowe w powiecie przasnyskim doszło do niecodziennego i potencjalnie niebezpiecznego odkrycia. 30-letni mieszkaniec powiatu natrafił na przedmiot, który – jak się później okazało – był niewybuchem z czasów II wojny światowej.

Rolnik, który wykonywał prace na swoim polu, niezwłocznie przerwał roboty, gdy tylko zorientował się, co kryła ziemia. Gdy zobaczył, co odkopali, nie zwlekał nawet chwili. Natychmiast powiadomił policję.

Na miejsce szybko przybyli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu. Jak informuje asp. Ilona Cichocka, rzecznik prasowa KPP w Przasnyszu:

– Wysłany na miejsce pirotechnik określił, że jest to pocisk artyleryjski pochodzący z czasów II wojny światowej. Przasnyscy policjanci zabezpieczyli miejsce przed dostaniem się osób postronnych. O znalezisku powiadomili saperów, którzy wywieźli pocisk artyleryjski na poligon.

Dzięki szybkiej reakcji i zachowaniu rozsądku przez mieszkańca, nie doszło do żadnej tragedii. Policja przypomina, że w przypadku odnalezienia jakichkolwiek przedmiotów przypominających niewybuchy, należy natychmiast powiadomić służby i nie próbować samodzielnie ich przemieszczać.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 23  24  25  26  27  28 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22
dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
dk30 dk31  1  2  3  4  5
×