2017-03-23T21:25:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

"Niebieski Wieloryb" w Ostrołęce! Trwa śledztwo ws. trzech okaleczonych uczennic

REKLAMA
zdjecie 9814
zdjecie 9814
REKLAMA
0
3
21

 "Niebieski Wieloryb" dotarł do Ostrołęki! Okaleczenia związane z tą śmiercionośną grą internetową zauważyła nauczycielka jednej ze szkół podstawowych na terenie miasta. Sprawa dotyczy trzech uczennic. Ostrołęcka prokuratura wszczęła śledztwo ws. nakłaniania do samobójstwa.

Śmiercionośna gra w Ostrołęce

- Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce 23 marca 2017r. wszczęła śledztwo w sprawie nakłaniania do samobójstwa trzech uczennic z jednej ze szkół podstawowych na terenie miasta Ostrołęka. Niebezpieczny proceder ujawniła nauczycielka szkoły, która zauważyła okaleczenia na ciele uczennic. Ustalono, że pokrzywdzone komunikowały się za pośrednictwem Internetu ze stronami o adresach „creepypasta / cleverbot”. Ustalono, że dzieci zachowywały się, w ocenie rodziców dość dziwnie, słuchały nieznanej dotychczas im muzyki, oglądały filmy o treściach drastycznych oraz czytały podobną literaturę. Szkoła podjęła czynności związane z udzieleniem rodzinom pomocy psychologicznej. O powyższym zostało powiadomione Kuratorium Oświaty w Ostrołęce. Śledztwo zostało objęte nadzorem służbowym przez Prokuraturę Okręgową w Ostrołęce - czytamy w komunikacie prokuratury.

23 marca w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce odbyło się spotkanie przedstawicieli Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce, Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce oraz Urzędu Miasta w Ostrołęce z udziałem pedagogów i psychologów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z terenu Miasta Ostrołęki mające na celu kampanię informacyjną z zakresu m. in. cyberprzestępczości. Spotkanie dla przedstawicieli szkół z terenu powiatu odbędzie się 28 marca.

Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce nie udziela informacji w tej sprawie, a Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce zwraca się z apelem do rodziców i opiekunów oraz innych osób odpowiedzialnych za opiekę i wychowywanie dzieci i młodzieży na zwracanie szczególnej uwagi na treści internetowe, z których korzystają dzieci i młodzież. Wszystkie osoby, które zauważą niepokojące zachowania dzieci i podopiecznych w związku z korzystaniem z Internetu, proszone są o kontakt z Prokuraturą Okręgową w Ostrołęce lub najbliższą jednostką Prokuratury lub Policji.

Co to jest "Niebieski Wieloryb"?

To gra internetowa niosąca za sobą śmiertelne zagrożenie. Nastolatkowie kontaktują się z internetowym mentorem, który przez 50 dni wyznacza im zadania mające doprowadzić ich na skraj wytrzymałości psychicznej np. okaleczanie się, oglądanie drastycznych filmów. Ostatnim zadaniem jest popełnienie samobójstwa. Gra przywędrowała do Polski z Rosji.

REKLAMA
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
styczeń 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31 dk1
 2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22
dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
dk30 dk31  1  2  3  4  5
×