eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Niebywała skala oszustwa "na policjanta": Małżeństwo z Ostrołęki straciło ponad 150 tysięcy złotych!

REKLAMA
zdjecie 1109
zdjecie 1109
REKLAMA

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce nadzoruje postępowanie przygotowawcze w sprawie oszustwa "na policjanta”. 1 kwietnia do Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zgłosiło się małżeństwo emerytów, które powiadomiło, iż tego samego dnia telefonicznie skontaktował się z nimi mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji.

Oznajmił, iż członek ich rodziny spowodował wypadek drogowy, a sprawę karną prowadzi prokuratura. Powiedział, że osoba dla nich najbliższa potrzebuje natychmiastowej pomocy materialnej z ich strony. Poinformował, zachodzi konieczność wpłacenia poręczenia majątkowego w kwocie 300.000zł. Brak wpłaty tej kwoty spowoduje umieszczenie członka rodziny w areszcie śledczym. Aby uwiarygodnić informację opisał dokładnie okoliczności zdarzenia, ze szczegółami opisał osobę z rodziny, która miała doprowadzić do wypadku oraz powiązania rodzinne pomiędzy rzekomym sprawcą wypadku a zgłaszającymi. Podczas przeprowadzonych rozmów, wprowadzał atmosferę napięcia i konieczności natychmiastowego działania. Pokrzywdzeni chcąc pomóc członkowi rodziny, na poczet rzekomego poręczenia majątkowego, przekazali współdziałającej ze sprawcą osobie kwotę ponad 150 tysięcy złotych

- informuje Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.

Jak się później okazało, żaden z członków rodziny zawiadamiających nie spowodował wypadku drogowego, nie jest prowadzone postępowanie karne i nie zachodzi potrzeba wpłaty kwoty poręczenia majątkowego w celu uniknięcia aresztu tymczasowego.

Aktualnie Komenda Miejska Policji w Ostrołęce pod nadzorem prokuratury prowadzi czynności procesowe mające na celu ustalenie sprawców przestępstwa i pociągnięcie ich do odpowiedzialności karnej.

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce zwraca się z apelem do mieszkańców miasta Ostrołęki oraz okolic o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku nawiązania kontaktów telefonicznych przez osoby podające się za funkcjonariuszy policji lub innych służb, którzy proszą o przekazanie pieniędzy lub informują o prowadzonych akcjach policyjnych. W przypadku zaistnienia podobnych sytuacji należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką policji

- apeluje prokuratura.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×