zdjecie 6062
zdjecie 6062
2018-09-05T09:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Niedziela Kadzidlańska i Dożynki 2018 [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Urząd Gminy w Kadzidle
REKLAMA
1
1
9

2 września świętowano w Kadzidle Dożynki Parafialno-Gminne, połączone z tradycyjną Niedzielą Kadzidlańską. Podczas imprezy odbyły się m.in. ciekawe i humorystyczne konkurencje, w których zmagali się przedstawiciele sołectw. Gwiazdą wieczoru był disco-polowy zespół Skaner.

Uroczystą dożynkową mszę świętą celebrował w intencji rolników ks. Ryszard Kłosiński. Delegacje wsi ustawiły przed ołtarzem piękne wieńce dożynkowe. Procesję z darami poprowadzili wójt Dariusz Łukaszewski z sołtysami.

Po nabożeństwie korowód z wieńcami powędrował ulicą Kościuszki, do Zagrody Kurpiowskiej. utaj witali wszystkich dyrektor Grzegorz Parzych oraz Paweł Łaszczych. Starostowie dożynkowi Anna Orzech - sołtys wsi Klimki oraz Tadeusz Wiśniewski - sołtys wsi Chudek, przekazali na ręce wójta bochen chleba, który wójt obiecał dzielić sprawiedliwie i roztropnie. Wójt w słowie skierowanym do rolników nawiązał do ewangelicznej przypowieści o siewcy, ziarna rzuconego w ziemię, które pielęgnowane zamienia się w plon, zboże, chleb powszedni, podtrzymujący życie.

Marian Krupiński - radny województwa mazowieckiego, w asyście Jana Kulasika - przewodniczącego Rady Gminy, wręczył pamiątkowy medal "Pro Masovia", przyznany, na wniosek wójta Gminy Kadzidło, przez Marszałka Adama Struzika: Ochotniczej Straży Pożarnej z Wachu, Parafii pw. Najświętszej Marii Panny Matki Miłosierdzia (medal odebrał ks. Proboszcz Robert Zieliński), Józefowi Kojtkowi - wieloletniemu dyrektorowi Zespołu Szkół w Chudku. Wyróżniony został również Władysław Murzyn - artysta kurpiowski.

Coroczne wycinanki-przymilanki trafiły tym razem do radnych Mariana Krupińskiego i Ewy Szurnickiej, kapelmistrza Stanisława Gawrycha, Ewy Cyran-Kur, wieloletniej dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Myszyńcu, Adama Białobrzeskiego - prezesa ZGKiM.

Wielu emocji dostarczył Turniej Wsi. Bawiono się, rywalizowano, żartowano, częstowano pysznościami, buszowano w zbożu, wędrowano w olbrzymiej gąsienicy. Na scenie koncertowali: Maryla Rodowicz, Zenek Martyniuk, Zespół 2+1, Anna Jantar, Modern Talking. Ostatecznie zwyciężyły wsie Klimki i Tatary. Kolejne miejsca zajęły drużyny: Piaseczni, Chudka, Gleby, Dylewa Starego, Golanki, Kadzidła, Krobi. Uczestnicy Turnieju Wsi oraz autorzy wieńców dożynkowych otrzymali nagrody pieniężne. Nad przebiegiem uroczystości czuwał konferansjer-gawędziarz Paweł Łaszczych.

Po turniejowych zmaganiach przyszedł czas na zabawę.

Zachwyciła, jak zwykle, "Kurpianka-Cepelia", tańczyła grupa "Let's Dance" z Jazgarki, zagrała Kapela Rodzinna Kaczyńskich z Wachu, zaś discopolowy "Skaner" wzbudził aplauz całej publiczności. Na zabawie wiejskiej przygrywał zespół "Everest". Organizatorzy przygotowali jeszcze jedną niespodziankę. Podczas tańców wyfrunęły do nieba kurpiowskie anioły. Takich fajerwerków jeszcze w Kadzidle nie było.

Tegoroczne świętowanie przygotowali:

wójt Dariusz Łukaszewski, proboszcz Parafii Kadzidło, Centrum Kultury Kurpiowskiej, Publiczna Biblioteka, Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Zespół Placówek Oświatowych. Za pomoc dziękujemy Policji Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>, 17:15 05-09-2018,   93%
Super pierwsze zdjęcie! Nasza przyszła Pani Wójt! Pozdrawiam
odpowiedz   •   oceń :  
~Wyborca, 20:14 05-09-2018,   92%
Ania trzymamy kciuki!
odpowiedz   •   oceń :  
~kadzidlak, 22:20 05-09-2018,   89%
Ania górą . wójcie musisz szybciej chodzić i obwieszać swoje ulotki ...koniec rządów bliski
odpowiedz   •   oceń :  
~Kurpianka, 10:15 06-09-2018,   89%
fot. Urząd Gminy w Kadzidle :) marną przyszłość szykuję temu, kto pierwsze zdjęcie wstawił, niech tylko Wójt to zobaczy... :) a z tego co widzę, to lubi po sieci surfować ;) Ania - duma nasza :)
odpowiedz   •   oceń :  
~Optymistka, 15:51 06-09-2018,   90%
Czas na zmiany! Pani Aniu trzymamy kciuki!
odpowiedz   •   oceń :  
~Kadzidlanka, 17:50 06-09-2018,   90%
Popieram wszystkie  opinie przede mną... Ania wygra!
odpowiedz   •   oceń :  
~Kadzidlak, 20:07 06-09-2018,   13%
No właśnie, dlaczego jeden kandydat na wójta jest na zdjęciu głównym? i TO POD PUBLICZKĘ W STROJU LUDOWYM! Czy na tym polega bezstronność mediów? Słabiutko...
odpowiedz   •   oceń :  
~Kurpianka, 09:36 07-09-2018,   100%
@~Kadzidlak  "i TO POD PUBLICZKĘ W STROJU LUDOWYM!" Pani Ania od malutkiego w stroju ludowym chodziła: najpierw kwiatki sypała na procesjach, później obraz w procesji nosiła, w zespole ludowym tańczyła i ślub kurpiowski miała. Mało jeszcze. Ludzie nieświadomi myślą, że ona teraz przed wyborami strój kupiła :) Słaby z Ciebie Kadzidlak skoro takich rzeczy nie wiesz a publicznie głos zabierasz, wstyd
odpowiedz   •   oceń :  
~ona, 16:31 07-09-2018,   100%
No cóż,komentarzy za wójtem jakby  BRAK............ Aniu,droga Aniu oby Ci się udało!
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
luty 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 1  2  3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
×