eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

“Niedziela na wsi w Czarni”. Doroczne święto plonów i zabawa odpustowa [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1901
Fot. eOstroleka.plFot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Mieszkańcy Czarni bawią się dziś podczas imprezy dożynkowej podsumowującej trudny dla rolników czas żniw. Jak dowiedzieliśmy się podczas oficjalnego otwarcia imprezy najmniejsza gmina w powiecie ostrołęckim w pewnej kwestii daleko zostawiła w tyle o wiele większą i dysponującą ponad dziesięciokrotnie większym budżetem Ostrołękę.

Dożynki w najmniejszej i najskromniej funkcjonującej gminie w powiecie ostrołęckim odbywają się od lat pod hasłem “Niedziela na wsi w Czarni”. Dla mieszkańców do okazja do spotkania i wspólnej zabawy podczas wielkiego festynu z udziałem władz gminy, samorządowców oraz zaproszonych gości.

W tym roku z zaproszenia skorzystali m.in. starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł oraz wiceminister Arkadiusz Czartoryski. Była też liczna grupa mieszkańców, a im ładniejsza robiła się dziś pogoda tym więcej osób pojawiało się wokół sceny przy miejscowym kościele.

Gmina Czarnia to najmniejsza gmina w powiecie ostrołęckim, ale w jednym roku na inwestycję wydała więcej niż Ostrołęka. (...) Jedyne, czego tu brakuje, to woda i dzieci.

- mówił podczas oficjalnego otwarcia imprezy starosta Stanisław Kubeł.

Dożynki w Czarni rozpoczęto od wręczenia nagród w konkursach organizowanych przez gminną bibliotekę. Była też uroczysta msza dziękczynna z wieńcami przygotowanymi przez sołectwa a po nabożeństwie wójt Marek Piórkowski zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy odpustowej.

Część artystyczna “Niedzieli na wsi w Czarni” potrwa do późnych godzin wieczornych. Na scenie zaprezentują się zespoły ludowe, lokalne grupy artystyczne a całość zakończy się zabawą taneczną pod gołym niebem.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×