zdjecie 3369
zdjecie 3369
zdjecie 3369
2020-03-14T12:57:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Niektóre apteki i sklepy na specjalnych zasadach. Stosujcie się do zaleceń!

REKLAMA
REKLAMA
1
0
3

Polski rząd podjął nadzwyczajne środki bezpieczeństwa w związku z zagrożeniem epidemiologicznym dotyczącym koronawirusa. Zamknięte są wszystkie miejsca rozrywki i sklepy - oprócz spożywczych. Czynne są też apteki. W miejscach, gdzie sprzedaż jest prowadzona, stosowane są nadzwyczajne środki ostrożności.

Jedna z ostrołęckich aptek. Tu poważnie potraktowano zagrożenie koronawirusem. Społeczeństwo musi mieć dostęp do lekarstw, dlatego apteka jest otwarta, ale na nowych zasadach. Na podłodze - w bezpiecznej odległości od okienka, czyli 1 metr, wyklejono czerwoną linię. Nie wolno jej przekraczać. Należy za to wyraźnie mówić, tak by farmaceuta bez trudu nas zrozumiał, a pieniądze położyć na ladzie, a nie "przesypywać" z rąk do rąk.
 
Kolejka stoi przed apteką, ale to wynik zachowywanych środków ostrożności. Naklejono bowiem kartkę, na której jest informacja, że osoby w kolejce powinny zachować od siebie co najmniej 1 metr odstępu. Klienci stosują się do tej zasady.
 
- Nie ma innego wyjścia, by "zdusić" tego wirusa - mówi nam pani Maria, spotkana w kolejce. Przyszła po leki, które bierze na co dzień, a ostatnio jej się skończyły. - Nie wychodzę z domu, ale w tym przypadku sytuacja była wyjątkowa. Bez tych leków nie mogę funkcjonować.
 
Pytana, czy obawia się zakażenia koronawirusem, odpowiada: - Szczerze, to nie. Widzę, jaką zachowuje się ostrożność. To duży test dla całego społeczeństwa, ale jesteśmy świadomi i go zdajemy.
 
Przechodzimy do sklepu mięsnego. Tu również kolejka czeka na zewnątrz, a do środka wchodzi jedynie osoba, która składa zamówienie. Da się zauważyć, że niektórzy robią zwiększone zapasy. Pytamy jednego z klientów, dlaczego.
 
- Zamierzam skorzystać z akcji "zostań w domu". Przygotowuję się, że najbliższe dwa tygodnie spędzę z rodziną, a musimy coś jeść. Mam nadzieję, że wystarczy - uśmiecha się mężczyzna w średnim wieku, pokazując na torbę wypełnioną mięsem.
 
Akcja #ZostańWDomu jest obecnie promowana przez wiele znanych osób - m.in. polityków, artystów i sportowców. Kiedy już jednak musimy wyjść do sklepu czy apteki - sprawdźmy przed wejściem, jakie zasady obowiązują. Im lepiej się zastosujemy, tym większa szansa, że stan zagrożenia epidemicznego skończy się dość szybko. 
REKLAMA
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31
×