eOstroleka.pl
Ostrołęka, NA SYGNALE

Niemal 160 wykroczeń w 7 dni. Tak jeżdżą kierowcy w naszym regionie

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 9428

Aż 157 wykroczeń w ruchu drogowym ujawnili policjanci z Ostrołęki w ostatnim tygodniu. Najczęściej zatrzymywano kierowców przekraczających dozwoloną prędkość.

Działania grupy SPEED prowadzone są cyklicznie. Do zadań kierowane są zarówno radiowozy nieoznakowane z wideorejestratorami, ale także te oznakowane z laserowymi miernikami prędkości. Tak wyposażeni mundurowi zdecydowanie reagują na przypadki łamania prawa na drodze, zarówno przekraczanie prędkości, jak i inne niebezpieczne manewry.

W minionym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED na drogach Ostrołęki i powiatu skontrolowali 143 pojazdy ujawniając 157 wykroczeń.

Aż 111 z nich dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości, w tym jeden kierujący, który przekroczył prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Szybkiemu kierowcy zatrzymano prawo jazdy na 3 miesiące. Ponadto głównie z uwagi na zły stan techniczny pojazdów mundurowi z ostrołęckiej drogówki zatrzymali trzy dowody rejestracyjne.

- informuje komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 30 dk1  2  3 dk4 dk5 dk6
 7  8 dk9  10 dk11 dk12  13
 14  15 dk16  17  18 dk19  20
 21  22  23  24  25  26  27
 28  29  30  31  1  2  3
×