zdjecie 4084
zdjecie 4084
zdjecie 4084
2021-05-14T10:38:48+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka, O TYM SIĘ MÓWI

Nieprzyjemny zapach w Ostrołęce: Stora Enso chce z tym walczyć. Nowa inwestycja

REKLAMA
REKLAMA
1
0
7

Mieszkańcy Ostrołęki stawiają Stora Enso coraz wyższe wymagania dotyczące rozwiązań przyjaznych dla klimatu i otoczenia zakładu. Aby je spełnić, firma nieustannie poszukuje nowych możliwości w zakresie zmniejszenia uciążliwości wynikających z prowadzenia działalności produkcyjnej. Chodzi m.in. o nieprzyjemny zapach.

Po latach ciągłej pracy nad zminimalizowaniem uciążliwości zapachowych powstających w procesie produkcji w Zakładzie Stora Enso w Ostrołęce, realizowany jest projekt, który w swoich założeniach ma na celu usunięcie niedogodności.

Już w 2022 roku uruchomiona zostanie instalacja, która dzięki najnowszym technologiom pozwoli na eliminację nieprzyjemnego zapachu. Wierzymy, że wprowadzając nowe rozwiązania będziemy mogli sprostać oczekiwaniom mieszkańców, zgłaszających uwagi w tym zakresie. Zatwierdzona inwestycja weszła już w fazę realizacji. Rozpoczęcie prac budowalnych zaplanowane zostało na IV kwartał 2021 roku, a zakończenie budowy i rozruch instalacji nastąpi w II kwartale 2022 roku.

Przedsięwzięcie jest nastawione na neutralizację gazów złowonnych i zmniejszenie uciążliwości zapachowej, a jego skuteczność mierzona będzie przez zaplanowany pomiar progów wyczuwalności „przed” i „po”, wykonywany przez niezależnego dostawcę.

Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii oraz dokładnej hermetyzacji układu, będzie to  najbardziej „odczuwalna” poprawa od czasu inwestycji w latach 90. Prognozujemy, że  dzięki wprowadzanym zmianom nastąpi całkowita eliminacja uciążliwości zapachowej. Koszt inwestycji to 51 mln PLN

 – mówi Daniel AndrzejakPrezes Zarządu Stora Enso Narew Sp. z o.o.

Procesy produkcyjne przyjazne dla środowiska

Jak informuje firma, zrównoważona produkcja jest podstawą działalności Stora Enso. Usprawnianie procesów produkcyjnych owocuje niższym zużyciem surowców i niższą emisją CO2. Zakład posiada „mapę drogową” redukcji emisji CO2.

W obszarze niedogodności dla mieszkańców, wynikających z prowadzenia działalności produkcyjnej, pracujemy nie tylko nad wyeliminowaniem uciążliwości zapachowych. Jednocześnie jesteśmy w trakcie realizacji inwestycji polegającej na minimalizacji uciążliwości akustycznych dla najbliższych sąsiadów zakładu.

- Mamy nadzieję, że nasze działania i wysiłki będą korzystne dla mieszkańców Ostrołęki, a wdrażane przez Stora Enso rozwiązania zostaną pozytywnie przyjęte przez lokalną społeczność - czytamy w komunikacie.

REKLAMA
zdjecie 4084
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×