zdjecie 1541
zdjecie 1541
zdjecie 1541
2021-09-17T20:33:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka, O TYM SIĘ MÓWI

Niesamowita historia... Na zbiórkę dla Zuzi wpłynęła duża kwota. Cel osiągnięty!

REKLAMA
fot. Facebook @Serduszko Zuzi Berezafot. Facebook @Serduszko Zuzi Bereza
REKLAMA
3
0
0

Zuzia Bereza przejdzie operację ratującą życie w Stanach Zjednoczonych - to efekt działań wielu ludzi, którzy zjednoczyli się we wspólnym celu. Pieniądze były zbierane wytrwale, a w ostatnim czasie cała akcja znacznie przyspieszyła. Pomógł jeden, bardzo duży przelew...

W ostatnim czasie ma miejsce prawdziwy szturm ludzi dobrej woli, którzy walczą o zdrowie Zuzi Berezy. Dziewczynka oczekuje na operację w Bostonie. W Ostrołęce i okolicach o Zuzi usłyszano dzięki jej dziadkom. Państwo Ewa i Marek Będźkowscy są żywym przykładem tego, że miłość do wnuczki potrafi przenosić góry.

Zuzia Bereza ma 2 latka i cierpi na  zespół Williamsa – rzadką chorobę genetyczną, powodującą nie tylko wadę serca, ale także wady układu moczowego, wadę wzroku oraz zaburzenia endokrynologiczne. Dzieci z tą chorobą rozwijają się wolniej niż ich rówieśnicy. Konsekwencją Zespołu Williamsa jest również hipoplastyczna (zwężona na całej długości) aorta, zwężenie łuku aorty powodujące ogromne ciśnienie i przerost serca, zwężony pień płucny i tętnice płucne. To właśnie ten problem, jak również odkryty niedawno tętniak, zagraża najbardziej życiu Zuzi. Nadzieja na jej życie została wyceniona na ponad 800 000 złotych.

W związku z tym organizowano licytacje, koncerty, akcje charytatywne. Powoli zbiórka zmierzała do celu, ale w środę nastąpił prawdziwy przełom. Niesamowita wiadomość przyszła z daleka...

- Dzięki chińskim dostawcom firmy GTV Furniture Accessories! Kiedy przeczytali historię Zuzi poczuli potrzebę pomocy naszej małej Kruszynce! I tak oto wspólnie przekazali 96 000 PLN. Jeszcze w to nie wierzymy! - napisano na specjalnie stworzonym w ramach akcji charytatywnej profilu "Serduszko Zuzi Bereza".

100 procent kwoty było tylko kwestią czasu - i stało się: w czwartek osiągnięto cel. - To co się wydarzylo w ostatnim czasie, to wszystko co od Was dostaliśmy - słowa wsparcia, Wasze cegiełki, Waszą aktywność na licytacjach i w zbiórkach offline - przeszło nasze najśmielsze oczekiwania! Wasza postawa daje nam siłę do dalszej walki o zdrowie Zuzki - napisali rodzice dziewczynki, dodając: "Bostonie, niedługo się widzimy!".

Zbiórki na siepomaga.pl i mam-serce.org wciąż pozostają aktywne, można dalej wspierać Zuzię, a zebrane pieniądze na pewno przydadzą się na rehabilitację i inne koszty okołooperacyjne.

REKLAMA
zdjecie 1541
Więcej o: Zuzia Bereza

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31
×