eOstroleka.pl
Polska,

Nietrzeźwy mężczyzna operował mostem obrotowym na Kanale Giżyckim

REKLAMA
zdjecie 5871
zdjecie 5871
REKLAMA

Policjanci interweniowali wobec operatora mostu obrotowego na Kanale Giżyckim. Jak się okazało, 48-letni mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. To prawdopodobnie spowodowało, że nie właściwie wykonywał swoje obowiązki. W konsekwencji na kanale zrobił się zator. Pracownikowi za wykonywanie czynności związanych bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu pojazdów mechanicznych będąc pod wpływem alkoholu grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj kilka minut przed godziną 21.00 oficer dyżurny giżyckiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od jednego z żeglarzy, że na Kanale Giżyckim jest zator, zrobiła się kolejka jednostek pływających, a podczas rozmowy z pracownikiem mostu obrotowego poczuł od niego zapach alkoholu.

Na miejsce skierowano patrol policji. Funkcjonariusze, którzy podjęli interwencję potwierdzili informacje przekazane przez zgłaszającego. W rozmowie z pracownikiem mostu obrotowego w Giżycku wyraźnie było czuć zapach alkoholu. Mężczyzna został natychmiast odsunięty od wykonywania swojej pracy i dowieziony do jednostki policji, gdzie został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Wynik jasno wskazał, że 48-latek wykonywał swoje obowiązki w pracy mając ponad 1,5 promila alkoholu.

Natychmiast zorganizowano zastępstwo, a nietrzeźwego pracownika po wykonaniu z nim czynności odwieziono do domu.

Po wytrzeźwieniu 48-latek zostanie przesłuchany.

W myśl artykułu 180 kodeksu karnego „Kto w stanie nietrzeźwości pełni czynności związane bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu pojazdów mechanicznych podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat”.

Źródło: Warmińsko-Mazurska Policja

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×