eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

"Niezwykłe miejsce w duchu kolejarstwa". Tak ma wyglądać strefa rekreacji w Rzekuniu [WIZUALIZACJA]

REKLAMA
zdjecie 1901
fot. Mieszkancy Gminy Rzekuń/wizualizacjafot. Mieszkancy Gminy Rzekuń/wizualizacja
REKLAMA

Gmina Rzekuń planuje wybudować teren rekreacyjny. - Zagospodarowanie placu ma na celu stworzenie niezwykłej wspólnej przestrzeni. Mieszkańcy na pewno nie zaznają tutaj nudy - wskazuje gmina, publikując wizualizację. Ma być to niezwykłe miejsce w duchu kolejarstwa.

- I etap realizacji inwestycji obejmie wykonanie nawierzchni utwardzonej komunikacji kołowej i pieszej oraz do jazdy na wrotkach, wiaduktu spacerowego wraz ze ściankami wspinaczkowymi, nasadzeń zieleni niskiej i wysokiej, oświetlenia i zasilania terenu czy przyłącza wody i kanalizacji. Główny układ komunikacyjny będzie składał się z drogi wewnętrznej, parkingów, głównej alei spacerowej, chodników czy ciągów komunikacyjnych o nawierzchni asfaltowej dedykowanej do jazdy na rolkach oraz zatoki autobusowej. Jedną z głównych atrakcji będzie plac rekreacyjny z elementami kolejnictwa, na którym zlokalizowana będzie lokomotywa, wiadukt o konstrukcji żelbetowej, tory, semafor oraz szlaban. Teren wyposażony będzie w ławki, kosze na śmieci i poidełko. Nie zabraknie też parku trampolin. Wszystkie elementy będą doskonale wkomponowane w już zrealizowane w tym miejscu obiekty, czyli pumptrack, mini pumptrack, skatepark i ścianki wspinaczkowe - wskazała gmina Rzekuń, dodając:

Współczesne place zabaw często realizowane są w sposób schematyczny i w wersjach minimalistycznych. Ten projekt będzie doskonałym przykładem na to, że można działać nieszablonowo. Planowany plac nie będzie wyłącznie zestawem gotowych zabawek, ale przestrzenią dla wszystkich - dzieci, seniorów, osób z niepełnosprawnościami. Będzie miejscem skupiającym zróżnicowaną społeczność. Jesteśmy przekonani, że będzie to wyjątkowe miejsce, które zaprasza i nikogo nie wyklucza.

Opublikowano także wizualizację tego planowanego miejsca.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
marzec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22  23  24
 25  26  27  28  29  30  31
×