2018-06-14T21:43:43+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Noc Bibliotek w Kadzidle [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Urząd Gminy w Kadzidle
REKLAMA
0
0
0

Gminna Biblioteka Publiczna im. Wojciecha Woźniaka w Kadzidle po raz pierwszy wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek 2018 pod patronatem Centrum Edukacji Obywatelskiej, promującej czytelnictwo i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku.

W tym roku na 100 lat niepodległości Polski akcji przewodziło hasło "RzeczpospoCzyta". W bibliotece w Kadzidle 8 czerwca uczestnicy akcji czytali dla najmłodszych książkę biograficzną dla dzieci "Listy w butelce opowieść o Irenie Sendlerowej" Anny Czerwińskiej-Rydel. Dzieci z wielkim przejęciem wsłuchiwały się w historię o niezwykłej bohaterce i podobnie jak pani Irena ukryły skarby z naszych czasów w "Kapsule przyszłości". Wśród drobiazgów, rzeczy mówiących o czasach bieżących znalazła się moneta wybita w 2018 roku, zdjęcia z otwarcia nowej biblioteki i jej wnętrza, książeczka "Zosia na Kurpiach", pamiątkowe długopisy z napisem Kocham Kurpie i Publiczne Gimnazjum w Kadzidle im. Gen. Krzyżanowskiego "Wilka". Były zakładki i ex librisy z akcji Noc Bibliotek i najważniejsze: dyplom z podpisami dzieci biorących udział w lekcji. Po zapieczętowaniu kapsuły dzieci z wielką dumą poniosły ją na plac szkoły, by ukryć dla potomnych.

Potem wszyscy obejrzeli w Kinie za Rogiem film "Tarapaty"otrzymany od organizatorów akcji.

W godzinach popołudniowych spotkanie dla dorosłych rozpoczęło się obejrzeniem sondy ulicznej "Kadzidło za 100 lat", przeprowadzonej wśród mieszkańców Kadzidła przez harcerki z kadzidlańskiego ZHR z drużyny "Watra".

W dalszej części spotkania zgromadzeni goście z Gminnego Klubu Seniora przy akompaniamencie akordeonu wspólnie zaśpiewali kilka pieśni patriotycznych. Wójt gminy i polonistka ze szkoły z Kadzidła recytowali wiersze Herberta, a miejscowy bard zaprezentował swój nowy utwór "Piosenka treściwa".

Nocy bibliotek towarzyszyła wystawa "Kadzidło i ludzie w starej fotografii".

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
wrzesień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30  1  2  3  4