2016-05-12T20:12:00+02:00 eOstroleka.pl
Region,

Noc Muzeów w marszałkowskich instytucjach kultury

REKLAMA
zdjecie 2911
REKLAMA

Kapcie na gumie i zakurzone eksponaty – to już przeszłość! Dziś muzea to świetnie wyposażone, nowoczesne, wielozadaniowe placówki, w których po prostu chce się bywać. Polacy na nowo pokochali muzea, o czym świadczą kolejne rekordowe Noce Muzeów. Na tegoroczną edycję (14 maja) bardzo atrakcyjną ofertę przygotowały również marszałkowskie placówki kulturalne.

OSTROŁĘKA – MOBILNE PLANETARIUM I LASERY

Na odwiedzających w najbliższy weekend Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce będzie czekać mobilne planetarium. W specjalnym namiocie rozstawionym za budynkiem muzeum będzie można wziąć udział w seAnsie pt. „Słońce i jego rodzina”. Zajęcia poprowadzi fizyk i astronom, z którym miłośnicy muzeów będą podróżować przez Układ Słoneczny i jego tajemnice. Pokazy rozpoczynają się o godz. 18.00 i będą trwać ok. 30 min. Ostrołęcką Noc Muzeów wzbogacą bardzo efektowne pokazy laserowe. Jak zapowiadają organizatorzy – widzowie znajdą się w świecie przestrzeni poprzecinanej wirującymi laserowymi płaszczyznami i tunelami. Zapowiada się prawdziwy spektakl światła i muzyki. Pierwszy pokaz laserów rozpocznie się o godz. 21.00. Zaplanowano cztery 20-minutowe seanse, ostatni o północy.

SZCZEGÓŁY: http://muzeum.ostroleka.pl/link otwiera się w nowym oknie
ELEKTRONIKA W PŁOCKU

Muzeum Mazowieckie w Płocku potwierdza, że Noc Muzeów to impreza dla każdego. W tym roku w patio placówki zabrzmi muzyka elektroniczna. Nocny cykl koncertowy rozpocznie projekt Sygnał/Szum, czyli ambientowe granie połączone z wizualizacjami. Kolejne godziny miłośnikom muzeów i muzyki wypełnią Grzegorz Bojanek, Lights Dim, Nmls oraz PTR1.

SZCZEGÓŁY: http://www.muzeumplock.art.pl/link otwiera się w nowym oknie
TRADYCYJNIE W SIERPCU

Uczestników tegorocznej Nocy Muzeów Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu zaprasza do zwiedzania wystaw stałych oraz wystawy „Rok polski w tradycyjnych zajęciach codziennych”, którą można podziwiać w aż 10 zagrodach włościańskich z końca XIX i początku XX w. Dzięki aranżacjom codziennych zajęć wiejskich związanych z domem i gospodarstwem – m.in.: suszenie ziół, wyrób i wypiek chleba, wyrób twarogu, pranie i maglowanie bielizny czy przędzenie wełny na kołowrotku, będzie się można poczuć jak ponad 100 lat temu.

SZCZEGÓŁY: http://mwmskansen.pl/link otwiera się w nowym oknie

TRZY RAZY NOC MUZEÓW W CIECHANOWIE

Siódma Noc Muzeów w Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie to szansa na bezpłatne zwiedzanie wszystkich trzech oddziałów –  Zamku Książąt Mazowieckich w Ciechanowie, oddziału w Gołotczyźnie – Dworku Aleksandry Bąkowskiej oraz w Krzewni – Aleksandra Świętochowskiego. Tradycyjnie między oddziałami muzeum będzie kursował darmowy autobus. W tegorocznym programie: warsztaty archeologiczne i koncert w Ciechanowie, a także spotkanie z duchami i ognisko w Gołotczyźnie.

SZCZEGÓŁY: http://muzeumciechanow.pl/noc-muzeow-2016/link otwiera się w nowym oknie

W RADOMIU – W SKANSENIE TAŃCE, W ELEKTROWNI WAMPIRY

Ci, których nie zmęczy nocne zwiedzanie muzealnego zespołu zagród oraz wystaw Muzeum Wsi Radomskiej mogą wziąć udział w kultowej już „Potańcówce na dechach”. Do tańca przygrywać będą kapele z regionu radomskiego: Krzysztofa Rokicińskiego, Braci Tarnowskich, Andrzeja Malika.

SZCZEGÓŁY: http://www.muzeum-radom.pl/link otwiera się w nowym oknie

Radomską „Elektrownię” w tę noc opanują wampiry, a to za sprawą seansów filmowych pod hasłem „Artystycznie o wampirach”. Będzie można zobaczyć np. klasyczne dzieło Jima Jarmuscha „Tylko kochankowie przeżyją”. Obok projekcji na odwiedzających placówkę czeka wernisaż wystawy „Format maksymalny A?” i  koncert zespołu Free Cooperation.

SZCZEGÓŁY: http://www.elektrownia.art.pl/link otwiera się w nowym oknie
WARSZAWA – FILMOWA NOC MUZEÓW W ETNOGRAFICZNYM

Prawdziwa gratka dla kinomanów w Państwowym Muzeum Etnograficznym. Filmy w Noc Muzeów będzie można oglądać we wszystkich przestrzeniach placówki. Dla ciekawych historii muzeum i etnografii – obrazy związane z jego historią i budynkiem, nagrania archiwalne, filmy nieme oraz produkcje pełnometrażowe związane z antropologią i etnografią. Dla tych, którzy chcą sobie przypomnieć stare dobre, nie tylko polskie kino – projekcje filmowe m.in. „Konopielki”, „Misia”, „Brzdąca” lub „Dyktatora”. W muzeum nie zapomniano również o najmłodszych, którzy będą mieli szansę wziąć udział w warsztatach malowania na szkle. Temat – bohaterowie filmów animowanych. To tylko niektóre atrakcje, czekające na tych, którzy zdecydują się spędzić tę noc w Muzeum Etnograficznym.

SZCZEGÓŁY: http://www.ethnomuseum.pl/filmowa-noc-muzeow.html  link otwiera się w nowym oknie
WARSZAWA – SIENKIEWICZ W NIEPODLEGŁOŚCI

W roku sienkiewiczowskim Muzeum Niepodległości w Warszawie zaprasza do bliższego poznania twórczości wielkiego polskiego noblisty. Będzie można m.in. zobaczyć wystawę „Henryk Sienkiewicz 1846-1916. Dla pokrzepienia serc”, posłuchać koncertu młodzieży z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie – „Sienkiewicz  Alive”, a także wziąć udział w czytaniu i quizie z nagrodami dotyczącym „Pana Wołodyjowskiego”.

SZCZEGÓŁY: http://muzeum-niepodleglosci.pl/aktualnosci/noc-muzeow-4/

REKLAMA
Więcej o: noc muzeów, Mazowsze
Zobacz również
Kalendarz imprez
sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11  12 dk13 dk14
 15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22  23 dk24 dk25  26 dk27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×