eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Noc Muzeów w rytmie Nikifora: tłumy w Muzeum Kultury Kurpiowskiej [WIDEO ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1654
zdjecie 1654
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

W sobotę, 18 maja, Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce po raz kolejny otworzyło swoje drzwi dla miłośników sztuki i historii podczas Nocy Muzeów. Tegoroczne wydarzenie odbyło się pod hasłem "Pora na Nikifora", nawiązując do twórczości słynnego malarza prymitywisty.

Już od godziny 18:00 tłumy gości gromadziły się przed wejściem do muzeum, gotowe na zanurzenie się w magicznym świecie Nikifora. Oficjalnego otwarcia Nocy Muzeów dokonała dyrektor placówki, Maria Samsel, która przywitała wszystkich zebranych i zaprosiła do wspólnego świętowania.

Pierwszym punktem programu był koncert zespołu Lipka i Przyjaciele, który porwał publiczność do tańca w rytmach muzyki Karpat. Następnie, o godzinie 21:00, na scenie pojawiło się RB Trio, które zaprezentowało widowisko muzyczno-wizualne "Niki4You". Połączenie muzyki i obrazów inspirowanych twórczością Nikifora stworzyło niezapomniane wrażenia artystyczne.

Ale największym magnesem przyciągającym gości były z pewnością liczne atrakcje przygotowane w salach wystawowych. Chętni mogli sprawdzić swoją wiedzę o Nikiforze w zgadywankach i krzyżówkach, wziąć udział w warsztatach artystycznych, podczas których uczyli się malować w technice Nikifora, a także kupić wyjątkowe pamiątki w kramie z biżuterią koralikową.

Nie zabrakło również pysznego jedzenia. Restauracja uzdrowiskowa Trzy Róże, prowadzona przez mistrzów kuchni z ZSZ nr 4 w Ostrołęce, serwowała wyśmienite potrawy, które zaspokoiły głód nawet najbardziej wymagających smakoszy.

Atmosfera Nocy Muzeów w Muzeum Kultury Kurpiowskiej była wyjątkowa. Goście mogli poczuć się jak w prawdziwej galerii sztuki, a duch Nikifora unosił się w powietrzu niczym magiczna aura. Nic dziwnego, że wydarzenie cieszyło się tak dużym powodzeniem - do muzeum zawitały tłumy miłośników sztuki i historii, zarówno z Ostrołęki, jak i okolicznych miejscowości.

Noc Muzeów w Muzeum Kultury Kurpiowskiej po raz kolejny udowodniła, że kultura i sztuka mogą bawić i edukować. To doskonała okazja do poznania historii regionu i twórczości wybitnych artystów w sposób przystępny i atrakcyjny dla szerokiej publiczności. Już teraz czekamy na kolejną edycję tego wydarzenia!

Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27  28 dk29 dk30
×