2016-09-27T09:11:47+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Noc z Kubusiem Puchatkiem w ostrołęckiej „dziesiątce” [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. archiwum szkoły
REKLAMA

Uczniowie klasy II e z ostrołęckiej „dziesiątki” spędziły noc w jednej z szkolnych sal. Przed snem na dzieci czekała moc atrakcji związanych z przygotowaną przez wychowawcę i starszych kolegów „Nocą z Kubusiem Puchatkiem”.

W piątek, 23 września tuż przed zmierzchem uczniowie klasy II e ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Ostrołęce ponownie pojawili się na terenie placówki. Każde z dzieci przyniosło ze sobą śpiwór, poduszkę i ciepły koc. Na nocne spotkanie z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi ze Stumilowego Lasu uczniów zaprosili ich starsi koledzy oraz wychowawca klasy – Katarzyna Damięcka.

Był to mile i niezwykle pożytecznie spędzony czas. Najmłodsi mogli pogłębić swoją wiedzę o lekturze ,,Kubusia Puchatka”. Dzieci z zainteresowaniem słuchały ciekawostki o autorze Alanie Aleksandrze Milne przygotowanych przez Krzysia Mieszałę z Ve. Dużo emocji dostarczył wszystkim udział w quizach, które prowadziły starsze koleżanki - Małgosia Wilczek i Patrycja Żebrowska z zaprzyjaźnionej VE. Refleksem i energia trzeba było wykazać się podczas gier przygotowanych przez starszego brata Błażeja - Kamila. Zabawa była przednia, a dzieci za nic w świecie nie myślały o powrocie do domów.

Nie mogło się obyć bez małego co nieco. Kochane mamy przygotowały na kolację pyszne naleśniki, które w błyskawicznym tempie znikały ze stołów. Dodatkiem do placków były własnej roboty konfitury i dżemy. Z pełnymi brzuszkami, po wieczornej toalecie każdy znalazł wygodne miejsce na nocny odpoczynek.

Na dobranoc, na ogromnym ekranie można było obejrzeć odcinek filmu animowanego o puchatym bohaterze. Tuż przed snem opatulone w koc lub w śpiwory dzieci w zaskakującej ciszy słuchały kolejnych przygód przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Do snu czytała swoim wychowankom pani Kasia.

- Noc minęła bardzo spokojnie, było mnóstwo przytulania, słodkich buziaków. Rano zorganizowaliśmy wielkie sprzątanie bazy noclegowej, która była w salce korekcyjnej, a następnie zjedliśmy śniadanko i czas już był wrócić do domu. Na pochwałę zasługują nie tylko odważne siedmiolatki, ale też ich rodzice, którzy dzielnie znieśli noc bez kontaktu ze swoimi pociechami – mówi Katarzyna Damięcka, wychowawczyni i organizator „Nocy z Kubusiem Puchatkiem”.

Wychowawczyni klasy IIe zaprosiła uczniów do kolejnego wspólnego czytania, tym razem będzie to ,,Dzień z Kubusiem Puchatkiem”, który odbędzie się 25 listopada w Dzień Pluszowego Misia.


REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
sierpień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
 24 25 26 27 28 29 30
 31  1  2  3  4  5  6