2011-09-13T12:20:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Nocny patrol: Obserwowaliśmy pracę ostrołęckich policjantów (VIDEO, ZDJĘCIA)

REKLAMA
fot. A. Wilga
REKLAMA
Pod koniec ubiegłego tygodnia postanowiliśmy przyjrzeć się pracy ostrołęckiej policji. W nocy z piątku na sobotę dziennikarze portali eOstrołęka.pl i tv-ostrołęka.pl udali się na nocny patrol razem z funkcjonariuszami KMP.

Tuż po godzinie 20 rozpoczęła się odprawa, podczas której policjanci otrzymali wskazania dotyczące nocnego patrolu. Tej nocy mundurowi mieli zwracać szczególną uwagę na nietrzeźwych kierowców oraz uczestników dyskotek wracających do domów.

Pijany mężczyzna grozi nożem

Po odprawie wraz ze st. sierż. Tomaszem Żerańskim oraz aspirantem Sylwestrem Marczakiem wsiadamy do policyjnego samochodu. Niedługo po tym, dyżurny KMP otrzymuje zgłoszenie dotyczące awantury domowej w Rzekuniu.

Na miejsce wysłano funkcjonariuszy wydziału patrolowo-interwencyjnego.

- Jak się okazało, podczas awantury mężczyzna wyciągnął nóż grożąc swojemu synowi. Został doprowadzony do komendy, a następnie osadzony w policyjnym areszcie. W trakcie zatrzymania miał 1,7 promila alkoholu we krwi - informuje nas Sylwester Marczak.

Głośno na ulicach

Kolejne godziny mijały spokojnie. Między 23 a 24 doszło do zakłóceń ciszy nocnej przy ulicy Psarskiego, Goworowskiej oraz przy ulicy Grota Roweckiego.

Ponadto odnotowano spożycie alkoholu na klatce schodowej przy ulicy Prądzyńskiego. Natomiast przy ulicy Celulozowej doszło do awantury. Na miejsce wysłano patrol policji.

Około 23 - jadąc ulicą Wincentego Witosa - otrzymaliśmy informację, że na osiedlu Centrum patrol policji zatrzymał do kontroli samochód osobowy. Kiedy dojeżdżamy na miejsce okazuje się, że kierujący pojazdem miał uszkodzone jedno ze świateł. Poza tym, wszystko w najlepszym porządku. Mężczyzna otrzymał jedynie pouczenie.

Za zimno na ekscesy

Po północy, przy ulicy Jana Pawła II zanotowano kolejne spożycie alkoholu w miejscu publicznym. Dwóch młodych mieszkańców miasta ukarano mandatem. 23 minuty później otrzymaliśmy informację o rutynowej kontroli drogowej przy ulicy Mazowieckiej.

Następne godziny spędziliśmy na patrolowaniu miasta. Szczególną uwagę policjanci zwracali na ostrołęckie dyskoteki oraz wracających imprezowiczów. Ale ta noc należała do wyjątkowo spokojnych - poza kilkoma drobnymi incydentami, nie odnotowano żadnych zdarzeń.

Z czego to wynika? Policjanci sugerują, że powodem może być niesprzyjająca pogoda - padający deszcz i dość niska temperatura.

Nasz wspólny patrol kończymy o godz. 4.

Redakcja portalu eOstroleka.pl dziękuje Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce i komendantowi Januszowi Pawelczykowi za wyrażenie zgody na udział w nocnym patrolu oraz za pomoc w realizacji materiału.


A. Wilga
Materiał filmowy 1 :
fot. A. Wilga
fot. A. Wilga
fot. A. Wilga
fot. A. Wilga
fot. A. Wilga
fot. A. Wilga
Zobacz również
Kalnedarz imprez
luty 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
 3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  1