eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Nowa kostka brukowa i wiata przystankowa. Gmina Kadzidło inwestuje

REKLAMA
zdjecie 3422
fot. Gmina Kadzidłofot. Gmina Kadzidło
REKLAMA
zdjecie 3422
Posłuchaj

Gmina Kadzidło kontynuuje działania na rzecz poprawy infrastruktury w swoich sołectwach. Najnowsza inwestycja realizowana jest w miejscowości Chudek, gdzie przy świetlicy wiejskiej trwają prace modernizacyjne.

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej sp. z o.o. w Kadzidle, działając na zlecenie gminy, układa kostkę brukową pod wiatą znajdującą się przy świetlicy. To miejsce służy mieszkańcom jako punkt spotkań i aktywności lokalnej społeczności, dlatego poprawa jego estetyki i funkcjonalności jest istotna dla życia wsi.

W ramach tego samego zadania zakład wykona również wiatę przystankową przy szkole. Inwestycja ta poprawi komfort oczekiwania na transport, szczególnie dla dzieci i młodzieży dojeżdżających do placówek oświatowych.

Dofinansowanie z województwa

Realizacja przedsięwzięcia możliwa jest dzięki pozyskaniu środków z programu „Mazowsze dla sołectw 2025". Całkowity koszt zadania wynosi 30 tysięcy złotych. Połowę tej kwoty, czyli 15 tysięcy złotych, gmina otrzymała jako dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Drugą połowę stanowią środki własne budżetu gminy Kadzidło.

Zgodnie z harmonogramem prace powinny zostać zakończone w połowie listopada.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Zaloguj się, by komentować
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20  21
dk22  23  24  25  26  27  28
dk29  30  31  1  2  3  4
×