zdjecie 145
zdjecie 145
2021-03-02T12:43:00+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Nowa marka Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
1
0
0

Stoją po stronie tego, kto szuka wsparcia. Przykładają uwagę do projektów pomagającym ludziom w potrzebie. Aby ich działania łatwiej było zidentyfikować, postawili na zmiany. Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej od 1 marca ma nowy system identyfikacji wizualnej.

Cel jest prosty – jasna komunikacja misji Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej (MCPS). Akcent położony na słowo „centrum” w nazwie znalazł odbicie w znaku graficznym. W ten sposób podkreślono, że MCPS jest źródłem badań, rozwiązań, pomysłów i wsparcia dla każdego, kto szuka pomocy.

By podkreślić różnorodność działania instytucji i wskazać, czym się zajmuje, nowe oznaczenia graficzne zyskały też wydziały MCPS. Polityka senioralna, sprawy osób z niepełnosprawnościami, wsparcie rodziny i systemu pieczy zastępczej, adopcja, programy społeczne, profilaktyka uzależnień – to tylko część obszarów, które teraz łatwiej będzie zidentyfikować.

Informacje na temat nowego systemu identyfikacji wizualnej i wszelkie wytyczne związane z jego stosowaniem zainteresowani znajdą na stronie Centrum . Nowe logotypy obowiązują od 1 marca br.

Czym zajmuje się MCPS?

Szeroko rozumianą pomocą społeczną, profilaktyką i rozwiązywaniem problemów alkoholowych i narkomanii. Przeciwdziała przemocy i wykluczeniu społecznemu. Zajmuje się też rehabilitacją społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych. Wspiera rodziny i system pieczy zastępczej.

Centrum prowadzi szkolenia, konferencje, kursy dla placówek szkolnych, oświatowych, organizacji społecznych, stowarzyszeń, a także zainteresowanych osób fizycznych.

Kogo MCPS zaprasza do współpracy?

Wśród współpracowników MCPS znajdziemy organizacje pozarządowe, osoby prawne oraz fizyczne – w zakresie niezbędnym do realizacji celów statutowych, a także organy administracji rządowej i samorządowej oraz jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej;

Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej jest jednostką organizacyjną pomocy społecznej – Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej. Realizuje zadania własne i zlecone przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×