2012-11-20T19:30:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Nowa siedziba ostrołęckiej skarbówki... z nowym logo [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 7526
zdjecie 7526
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Nowe logo, nowy wygląd tablic informacyjnych, ale przede wszystkim nowa sala obsługi podatnika - tak wyglądają zmiany związane z rozbudową gmachu Urzędu Skarbowego w Ostrołęce.

Rozbudowa ostrołęckiego Urzędu Skarbowego dobiega końca - już od 1 stycznia, wraz z rozpoczęciem corocznej akcji składania zeznań podatkowych - planowane jest uruchomienie sali obsługi podatnika właśnie w nowej, rozbudowanej części skarbówki.

- Nowa, przestronna sala obsługi podatnika, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zostanie wykończona jeszcze w tym roku. Chcemy i mamy nadzieję, że uda nam się, jeszcze przed rozpoczęciem okresu składania zeznań podatkowych, wyeliminować niekomfortowe warunki i kolejkę na schodach, jak to miało miejsce dotychczas. Nowa akcja PIT będzie przebiegała już w tej nowej sali. Są tam komfortowe warunki, zamontowany będzie system kolejkowy, który będzie przywoływał każdego klienta, więc nie będzie trzeba stać w długich kolejkach - powiedziała nam Maria Kacpura, zastępca naczelnika Urzędu skarbowego w Ostrołęce.

Kosztująca ponad 5 milionów złotych przebudowa rozpoczęła się w grudniu 2011 roku. W ramach prac wykonano salę obsługi podatnika, znajdująca się na parterze nowego budynku. Będzie tu 5 stanowisk obsługowych oraz dwa boksy kasowe. Pierwsze piętro przeznaczone zostanie dla komórki egzekucyjnej ostrołęckiej skarbówki. Na poddaszu przewidziane zostały pomieszczenia techniczne i gospodarcze.

Obecnie prace wkroczyły w końcowy etap. Na parterze,w sali obsługi podatnika montowane są już meble, przygotowywany jest także kącik dla dzieci.

- W specjalnie odgrodzonym od reszty sali miejscu, wyposażonym w zabawki, będziemy mogli w czasie załatwiana spraw, zostawić dziecko, w przyjaznym dla niego otoczeniu, gdzie nie będzie się nudziło. Część pomieszczeń zwolnionych w wyniku przeniesienia do nowego budynku zostanie zaadoptowana na awaryjną salę obsługi podatnika, która będzie uruchamiana w sytuacji największego natężenia ruchu w celu rozładowania kolejki - dodała Kacpura.

Przy okazji rozbudowy, swój zewnętrzny wygląd zmienił także stary gmach skarbówki. Wykonana została nowa elewacja, pasująca kolorystycznie do dobudowanej części.

Ciekawostką jest wprowadzenie nowego logotypu dla wszystkich oddziałów administracji podatkowej w Polsce. Jako pierwszy nowe logo otrzymał Urząd Skarbowy w Ostrołęce. Zawisło ono już nad gmachem przy ul. Przechodniej. W każdej placówce zmieniony zostanie także wzór tablic i tabliczek informacyjnych. Zostaną one ujednolicone i będą wykonane według przygotowanego wzoru, nawiązującego graficznie do szaty graficznej Ministerstwa Finansów, pod które podlegają urzędy skarbowe.


D. Płoski

REKLAMA
Kalendarz imprez
wrzesień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
 5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1  2
Dzisiaj:
Wydarzenia
Kino JANTAR
×