eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Nowa świetlica środowiskowa w Ostrołęce oferuje szeroki wachlarz zajęć dla dzieci i młodzieży

W Ostrołęce powstała nowa świetlica środowiskowa dla dzieci i młodzieży. Placówka oferuje szeroki wachlarz zajęć, takich jak pomoc w nauce, rozwijanie zainteresowań, kultury osobistej i umiejętności interpersonalnych. Już dziś można zapisać swoją pociechę na te wyjątkowe zajęcia w świetlicy„Dzieńdoberek Jaś i Małgosia”

Dzieńdoberek Jaś i Małgosia Świetlica Środowiskowa ogłasza nabór dzieci.

Na zajęcia mogą uczęszczać dzieci w wieku od 7 do 15 lat.

Świetlica czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00- 18.00.

Świetlica oferuje:

  • pomoc w nauce
  • organizację dzieciom czasu wolnego
  • rozwijanie zainteresowań
  • rozwijanie kultury osobistej dzieci
  • rozwój umiejętności interpersonalnych

Świetlica współpracuje również z rodzicami dzieci oraz instytucjami je wspierającymi takimi jak szkoła, placówki psychologiczno-pedagogiczne, kuratorzy sądowi, organizacje pomocy społecznej.

Więcej informacji można uzyskać telefonicznie.

Kontakt:

  • 518 044 771
  • Adres placówki ul. Kilińskiego 6a

W ofercie nowej świetlicy środowiskowej znajdują się ciekawe zajęcia m.in. dotyczące pomocy w nauce, zajęcia ruchowe, gimnastyka korekcyjna, zajęcia rozwijające pasje i zainteresowania, rozwoju umiejętności interpersonalnych i kultury osobistej. Dzieci uczęszczające na zajęcia w świetlicy będą mogły również skorzystać ze wsparcia logopedy.

Pakiet zajęć w świetlicy „Dzieńdoberek” obejmował m.in.

1) - Zajęcia prowadzone Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne –

Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne – proponuje aktywności ruchowe, które koncentrują się na doświadczeniach jakości ruchu, równie mocno jak na rozwoju fizycznej kontroli i jej świadomości oraz umiejętności interpersonalnych poprzez interakcje z innymi. System ćwiczeń ma zastosowanie we wspomaganiu prawidłowego rozwoju dzieci i w korygowaniu jego zaburzeń. Główną ideą metody jest posługiwanie się ruchem jako narzędziem wspomagania rozwoju psychoruchowego dziecka i terapii zaburzeń tego rozwoju.

Ćwiczenia stosowane w tej metodzie opierają się na doświadczeniach ruchowych, intensywności i ciągłości doświadczeń. Mają one szczególne znaczenie dla rozwoju wszystkich dzieci, a szczególnie dla dzieci z zaburzeniami w sferze ruchowej, emocjonalnej i społecznej. W metodzie ruchu rozwijającego dotyk, ruch, ćwiczenia świadomości ciała i przestrzeni oraz wzajemne relacje.

Jest to metoda dla każdego – każdy może w niej uczestniczyć w takim zakresie, w jakim jest to dla niego możliwe. Nie ma słabszych, gorszych, czy smutnych. Wszyscy są aktywni, radośni i zwycięscy. Każdemu coś się uda, każdy zostanie pochwalony i zachęcony do wysiłku.

2) - Zajęcia ogólnorozwojowe z elementami gimnastyki korekcyjnej –

Od najmłodszych lat warto zachęcać dzieci do ruchu i systematycznych ćwiczeń. Wpłynie to pozytywnie na ich zdrowie i lepszą ogólną kondycję młodego organizmu. W ten sposób można uniknąć nadmiernego przybierania na wadze i „zbudować“ pamięć mięśniową, co później zaowocuje sprawniejszym ciałem w dorosłym życiu. Poza tym regularne ćwiczenia pozwolą na rozładowanie dziecięcej energii w pożytecznym kierunku i nauczą, że aktywność ruchowa jest potrzebna oraz warta polubienia.

Gimnastyka korekcyjna to zajęcia, podczas których wykonywane są specjalne zestawy ćwiczeń. Taka aktywność ma na celu zarówno profilaktykę, jak i korekcję wad postawy. Prowadzi do zwiększenia siły mięśniowej oraz wydolności organizmu. Jej celem jest również kształtowanie u dziecka nawyku prawidłowej postawy.

Zapraszamy wszystkie dzieci, które chcą być otoczone fachową opieką i profesjonalnym podejściem.

3) Plastyka sensoryczna

Zajęcia sensoplastyczne dla dzieci to różne aktywności plastyczne, które angażują jednocześnie kilka zmysłów. Plastyka sensoryczna potrafi zająć na wiele godzin nie tylko dzieci, ale i samych dorosłych. Niewątpliwą zaletą zajęć sensorycznych jest to, że do ich przeprowadzenia można użyć ogólnodostępnych produktów, które znajdziemy w kuchni lub łazience.

4) Logopedia ogólna – zajmuje się profilaktyką, diagnozą oraz terapią zaburzeń rozwoju mowy a w szczególności korektą wad wymowy oraz usprawnieniem procesu komunikacji dzieci i dorosłych.

Gabinety specjalne otwarte do godz. 18.00.

Posiadasz opinie, orzeczenie zapraszamy. Zatrudniamy specjalistów

Logopedę, zajęcia sensoplastyka, zajęcia rozwijające ruch według Weroniki Sherborne, zajęcia SI.

Zapraszam do kontaktu tel. 518 044 771. Adres placówki ul. Kilińskiego 6a

Artykuł sponsorowany

Kalendarz imprez
grudzień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12  13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19  20  21  22  23  24
 25  26  27  28  29  30 dk31
×