2022-06-09T01:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Nowe boiska i wyremontowane strażnice w powiecie ostrołęckim

Kolejnych 15 inwestycji w powiecie ostrołęckim ze wsparciem samorządu Mazowsza. Władze regionu przekażą ponad 1,8 mln zł na rozwój bazy sportowej i remonty strażnic. Budowa siłowni zewnętrznej typu STREET WORKOUT w Baranowie czy modernizacja strażnicy OSP Kamianka – to tylko część inwestycji, które powstaną w powiecie.

Jak zaznacza członkini zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc (klub KO) zapotrzebowanie na dofinansowanie w ramach programów wsparcia jest ogromne. – Widzimy, jak dzięki tym grantom zmienia się Mazowsze. Nasza pomoc pomaga samorządom lokalnym w realizacji inwestycji, na które nie zawsze starcza im pieniędzy. W niektórych przypadkach, widząc jakie są potrzeby, zwiększamy pulę środków. Tak było i w tym roku w przypadku wsparcia na rozwój bazy sportowej. Zależy nam na tym, aby wesprzeć jak największą liczbę projektów, dlatego dołożyliśmy dodatkowe 10 mln zł.

Mazowsze dla sportu

„Mazowsze dla sportu 2022” to jeden z autorskich programów wsparcia realizowanych przez samorząd województwa mazowieckiego od 2018 roku. Od początku jego trwania dzięki ponad 60 mln zł udało się wybudować lub zmodernizować 502 obiekty sportowe. W tym roku z 255 nadesłanych wniosków na dofinansowanie może liczyć aż 189 inwestycji, na których realizację samorząd Mazowsza przeznaczy rekordowe 41 mln zł. W powiecie ostrołęckim wsparcie w wysokości ponad 1,5 mln zł otrzyma 6 inwestycji.

– Zwiększyliśmy w tym roku środki na rozwój bazy sportowej w regionie i dzięki temu na całym Mazowszu zostanie zrealizowanych 189 inwestycji sportowych. Głównym naszym założeniem jest tworzenie atrakcyjnych miejsc, które przyciągną i zachęcą młodzież, dzieci i rodziców do aktywności fizycznej czy rozwijania talentów sportowych – podkreśla członkini zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska (klub PSL).

Projekty z dofinansowaniem samorządu województwa w powiecie ostrołęckim:

– budowa sali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Mieczysława Czychowskiego w Dzbeninie - etap I wykonanie fundamentów i ścian fundamentowych – 300 tys. zł;

– remont boiska wielofunkcyjnego na obiekcie sportowym Orlik w Dylewie – 300 tys. zł;

– budowa siłowni zewnętrznej typu STREET WORKOUT w Baranowie – 76 tys. zł;

– budowa placu sportowo-rekreacyjnego w Łęgu Przedmiejskim – 300 tys. zł;

– budowa boiska sportowego przy ul. Ppłk. Łukasza Cieplińskiego "Pługa" w Ostrołęce – 300 tys. zł;

– budowa centrum aktywności fizycznej w Olszewie-Borkach – 300 tys. zł;

Mazowsze dla straży pożarnych

Na Mazowszu funkcjonuje blisko 2 tys. jednostek OSP, dysponują one blisko 1,9 tys. remiz strażackich. W tegorocznej edycji programu Mazowieckie Strażnice OSP-2022 gminy mogły ubiegać się o pomoc finansową w wysokości maksymalnie 30 tys. zł. Do urzędu marszałkowskiego wpłynęły w sumie 244 wnioski na łączną kwotę dofinansowania ponad 7,1 mln zł. Po ocenie formalnej i merytorycznej wniosków, dofinansowanie w wysokości w sumie ponad 6,5 mln zł trafi do 240 mazowieckich gmin i miast. Znalazło się wśród nich także 9 strażnic z powiatu ostrołęckiego. Na ich remonty lub modernizacje samorząd województwa przeznaczył blisko 254 tys. zł.

– Remonty strażnic to często bardzo kosztowne inwestycje zwłaszcza teraz, gdy rośnie inflacja, a wraz z nią ceny towarów i usług budowlanych. Wiemy, ze budżety gminne same mogłyby tego nie udźwignąć – dodaje radny województwa mazowieckiego Mirosław Augustyniak (klub PSL).

Projekty z dofinansowaniem samorządu województwa w powiecie ostrołęckim:

– remont strażnicy OSP Wydmusy, gmina Myszyniec – 30 tys. zł;

– modernizacja strażnicy OSP Chormany, gmina Troszyn – 30 tys. zł;

– remont strażnicy OSP Stepna Stara, gmina Olszewo-Borki – 30 tys. zł;

– remont strażnicy OSP Dylewo, gmina Kadziło – 30 tys. zł;

– modernizacja strażnicy OSP Łyse, gmina Łyse – 28 tys. zł;

– modernizacja strażnicy OSP Lipianka, gmina Goworowo – 30 tys. zł;

– modernizacja strażnicy OSP Kamianka, gmina Rzekuń – 20 tys. zł;

– remont strażnicy OSP Ostrołęka, miasto Ostrołęka – 26 tys. zł;

– modernizacja strażnicy OSP Malinowo Nowe, gmina Czerwin – 30 tys. zł.

Artykuł sponsorowany.

Zobacz również
Kalendarz imprez
czerwiec 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×