eOstroleka.pl
Ostrołęka, O TYM SIĘ MÓWI

Nowe dane o liczbie mieszkańców Ostrołęki. Znów nie są optymistyczne

REKLAMA
zdjecie 9637
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA
zdjecie 9637

O kolejne 70 osób w porównaniu z poprzednim miesiącem spadła liczba mieszkańców Ostrołęki. Znamy nowe dane Urzędu Stanu Cywilnego i nie są one optymistyczne.

W lutym 2024 roku Urząd Stanu Cywilnego sporządził 53 akty urodzenia, 69 aktów zgonu oraz 8 aktów małżeństwa (konkordatowego). Liczba mieszkańców Ostrołęki wyniosła – 48.856 osób w tym: 47.823 osób ze stałym meldunkiem, 1025 osób z czasowym, 8 osób z trzymiesięcznym.

Negatywny trend. Liczba mieszkańców wciąż spada

W ciągu ostatnich lat liczba mieszkańców Ostrołęki stale się zmniejsza, a trend ten nie ulega zmianie. Jednym z powodów wyludniania jest migracja młodych ludzi, którzy wyjeżdżają na studia do większych miast i tam osiedlają się na stałe.

Ostrołęka starzeje się. Średnia wieku mieszkańców stale rośnie, a liczba osób młodych drastycznie spada. To niepokojące zjawisko, ponieważ oznacza ono, że w przyszłości miasto może mieć problemy z rozwojem i zapewnieniem odpowiedniej jakości życia swoim mieszkańcom.

Młodzi ludzie wyjeżdżają z Ostrołęki, ponieważ brakuje im tam perspektyw na przyszłość. W mieście jest niewiele możliwości rozwoju zawodowego, a oferta edukacyjna jest ograniczona. Młodzi szukają lepszych warunków życia i możliwości rozwoju w większych miastach, gdzie mogą znaleźć pracę i spełniać swoje ambicje.

Zatrzymać wyludnianie. Oglądaj debatę na eOstrołęce i zobacz, jakie pomysły mają kandydaci na prezydenta Ostrołęki

Co zrobić, aby zatrzymać młodych w Ostrołęce? - to odwieczne pytanie, które wybrzmiewa również podczas kampanii wyborczej. Na razie mówi się o tym, że należy stworzyć warunki sprzyjające ich rozwojowi, ważne jest też stworzenie nowych miejsc pracy, a także rozszerzenie oferty edukacyjnej. Ważne jest również, aby poprawić jakość życia w mieście, poprzez inwestycje w infrastrukturę i kulturę.

Problem wyludniania Ostrołęki jest coraz bardziej poważny. Władze miasta muszą jak najszybciej podjąć działania, aby zatrzymać ten negatywny trend. Tylko zdecydowane działania mogą uratować Ostrołękę przed degradacją i zapewnić jej mieszkańcom lepszą przyszłość. A jakie propozycje mają kandydaci na prezydenta? Już we wtorek 26 marca o godz. 18:00 DEBATA KANDYDATÓW, która transmitowana będzie na eOstroleka.pl. Zapewniamy, że to pytanie także padnie!

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20  21
 22  23  24  25  26  27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×