eOstroleka.pl
Ostrołęka, TYLKO U NAS

Nowe fakty o wypadku przy Targowej: stan 21-latka wciąż ciężki. Co z podejrzanym?

REKLAMA
zdjecie 2109
REKLAMA

Trwa śledztwo w sprawie wypadku drogowego, do którego doszło pod koniec 2023 r. przy ul. Targowej w Ostrołęce. Niestety, w zdarzeniu bardzo ciężko ranny został młody mężczyzna. Podejrzany ma dozór policji - nie zatrzymano mu jednak prawa jazdy.

Do wypadku doszło 12 grudnia 2023 r. około godz. 18:00 na ulicy Targowej w Ostrołęce. Panowały trudne warunki pogodowe. Jak ustalono, kierujący fiatem pandą potrącił na przejściu dla pieszych 21-letniego mężczyznę. Sprawa niestety nie ma szczęśliwego finału. Stan poszkodowanego 21-latka wciąż jest bardzo ciężki, doznał on poważnych urazów głowy. Z naszych informacji wynika, że wciąż nie odzyskał przytomności.

Prokuratura: Kierowca nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa

Za kierownicą fiata siedział 57-letni Włodzimierz S. Jak dowiadujemy się w prokuraturze, jest on podejrzany "o to, że w dniu 12 grudnia 2023r. w Ostrołęce woj. mazowieckie na ul. Targowej, kierując samochodem osobowym nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym art. 26 ust 1 ustawy prawo o ruchu drogowym w ten sposób, iż zbliżając się do oznakowanego przejścia dla pieszych nie zachował szczególnej ostrożności, nie zmniejszył prędkości tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu i nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu przechodzącemu z lewej na prawa stronę, czym doprowadził do zderzania z pieszym w wyniku czego pieszy Daniel W. doznał obrażeń ciała, które to obrażenia spowodowały u wymienionego chorobę realnie zagrażającą życiu w rozumieniu art. 156 §1 pkt. 2 k.k., tj. o przestępstwo z art. 177 §2 Kodeksu karnego".

Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Podejrzanemu nie zatrzymano prawa jazdy

- Przeciwko podejrzanemu postanowieniem prokuratora zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i zobowiązano go do stawiennictwa jeden raz w tygodniu w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce, zakazu opuszczania kraju połączony z zakazem wydawania dokumentu uprawniającego do przekroczenia granicy oraz poręczeniem majątkowym w kwocie 50 000 zł. Wobec podejrzanego nie wydano postanowienia o zatrzymaniu prawa jazdy. Aktualnie trwają czynności procesowe mające na celu wyjaśnienie okoliczności zaistniałego zdarzenia - mówi prok. Elżbieta Edyta Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×