zdjecie 6866
2019-04-16T13:40:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Nowe Mundurowe Liceum w Ostrołęce!

REKLAMA
REKLAMA
zdjecie 6866

Noszą mundury, skaczą na spadochronach, nurkują, ćwiczą walkę wręcz i strzelają. To nie opis jednostki specjalnej tylko uczniów  Liceum Ogólnokształcącego Centrum Naukowo-Biznesowego  Feniks.  

                Mundurowe Licea Ogólnokształcące CN-B "Feniks" to 3-letnie szkoły ponadgimnazjalne i 4-letnie szkoły ponadpodstawowe o uprawnieniach szkoły publicznej, w których cykl nauczania kończy się egzaminem maturalnym. Szkoły Feniksa znajdują się w siedmiu miastach na terenie całej Polski,  w Białymstoku, Gdańsku, Kętrzynie, Olsztynie, Płocku, Pułtusku i Radomiu. Nowe oddziały powstają w Ciechanowie i Ostrołęce - Bardzo duży nacisk kładziemy na kadrę instruktorską- mówi dyrektor szkoły ppłk (r) Jarosław Chrobot, założyciel Centrum Naukowo-Biznesowego Feniks, były d-ca grupy specjalnej w 25 Dywizji Kawalerii Powietrznej, Prezes IX Oddziału Związku Polskich Spadochroniarzy  w Płocku - Nasza kadra to profesjonaliści, obecni i byli oficerowie, podoficerowie Wojska Polskiego, Policji i Straży Pożarnej. Zajęcia z przedmiotów dodatkowych tj. Samoobrona, Sztuki Walki oraz Edukacja Obronna oparte są na programach autorskich zgodnych z wytycznymi MON i KG Policji.

                Ważnym elementem nauki w liceach CN-B są szkolenia praktyczne. Zajęcia z wyszkolenia strzeleckiego zakończone praktycznym strzelaniem z broni bojowej odbywają się kilka razy w roku. Są to zajęcia obowiązkowe, które organizowane są m.in. na strzelnicach Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, a także na obiektach Ligi Obrony Kraju. Oprócz strzelania uczniowie zdobywają umiejętności walki wręcz na podstawie programu walki w bliskim kontakcie dla żołnierzy Sił Zbrojnych RP.   Nieodzownym elementem szkolenia jest również nurkowanie.

               Największą popularnością cieszą się jednak skoki spadochronowe. Są to samodzielne skoki. Uczniowie zdobywają tytuł skoczka spadochronowego. Wykonują skoki z 1200 metrów, potrafią samodzielnie kierować spadochronem i lądować w odpowiednim miejscu. Uczniowie, kadra pedagogiczna, instruktorzy należą  do IX Oddziału Związku Polskich Spadochroniarzy w Płocku.

               W ramach programu MON dla certyfikowanych klas wojskowych, uczniowie cyklicznie szkolą się z żołnierzami. Wielu z nich pełni już służbę w 5 i 6 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej i w weekendy zamienia szkolną ławkę na wojskowy poligon. Ponadto kadra wraz z uczniami brała udział w poligonie "Anakonda 2018", największym przedsięwzięciu szkoleniowym Sił Zbrojnych w 2018 roku.

                Uczniowie Feniksa uczestniczą w uroczystościach patriotycznych, wystawiają pododdziały reprezentacyjne, poczty sztandarowe, odczytują Apele Pamięci, a także przygotowują występy artystyczne. Występują nie tylko na terenie Płocka czy też powiatu płockiego. Są zapraszani do udziału w uroczystościach na terenie całego kraju m.in. do Krakowa na  Święto 6 Brygady Powietrznodesantowej, do Dziwnowa na Festyn Komandosa, do Brzozowa Starego na Święto Zrzutu Cichociemnych kryptonim "Jacket".

- To szkoła dla ludzi z charakterem - mówi Jarosław Chrobot -dla tych, którzy mają pomysł na przyszłość, mają ambicje, a przede wszystkim chcą połączyć naukę z przygodą życia.

Wszyscy zainteresowani nauką Feniksie  informacje uzyskają pod numerem 503 599 824, na stronie  http://szkolyfeniks.pl/ lub poprzez fanpage na portalu Facebook: /feniksCNB. Zdecydowanych na rozpoczęcie nauki z nami, zapraszamy do składania podań sekretariacie I LO CN-B Feniks przy ulicy Parkowej 6

 

kom. w st.spocz. Mariusz Gierula

 

Artykuł sponsorowany.

Kalnedarz imprez
listopad 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31  1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6  7  8
 9  10  11  12  13  14  15
 16 dk17  18  19 dk20 dk21  22
 23  24  25  26  27  28  29
 30  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 6866