zdjecie 2866
zdjecie 2866
2021-11-03T11:59:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Nowe parkomaty w Ostrołęce. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dot. strefy płatnego parkowania

REKLAMA
fot. UM w Ostrołęcefot. UM w Ostrołęce
REKLAMA
1
1
1

Od wtorku, 26 października postój w Strefie Płatnego Parkowania został wznowiony, co spotkało się z dużym zadowoleniem ostrołęczan. - informuje Urząd Miasta Ostrołęki.

W mediach społecznościowych i lokalnych portalach pojawiło się również wiele pytań, na które odpowiada Dział Obsługi Klienta Ostrołęckiego TBS.

Czy mieszkańcy mogą zakupić abonamenty? Jeśli tak to jakie?

Opłaty abonamentowe:

  • Miesięczna opłata abonamentowa wynosi – 80,00 zł
  • Miesięczna opłata abonamentowa na okaziciela  - 100,00 zł
  • Miesięczna opłata abonamentowa za zastrzeżone stanowisko postojowe (koperta )  - 305,00 zł,
  • Roczna opłata zryczałtowana parkingowa dla osób niepełnosprawnych posiadających karty parkingowe wydane na podstawie art.8 ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym, za postój w innych miejscach niż oznakowane tabliczką T- 29 – 20,00 zł

Warto podkreślić, że dla mieszkańców Ostrołęki jest dostępna roczna zryczałtowana opłata parkingowa dla mieszkańca strefy w kwocie 25,00 zł (dotyczy mieszkańców zameldowanych lub zamieszkałych pod danym adresem )

Gdzie można zakupić wymienione abonamenty?

Wnioski o wydanie abonamentu można składać osobiście w budynku Ostrołęckiego TBS przy ul. Berka Joselewicza 1, a wszelkie informacje dotyczące Strefy Płatnego Parkowania można uzyskać również pod numerem telefonu 506 143 771 Biuro Obsługi Klienta Ostrołęckiego TBS.

Czy niewykorzystane abonamenty lub te, które się kończą, będą przedłużane o czas, przez jaki została zawieszona Strefa Płatnego Parkowania?

Tak, abonamenty z automatu będą wydłużane.

Czy stawki za parkowanie się zmieniły?

Wysokość opłaty w SPPN pozostają bez zmian*:

zdjecie

*Dla ułatwienia, w informacji podano już wyliczone stawki godzinowe opłat na podstawie obowiązującej uchwały.

Co z parkingiem przy OCK? W jakich godzinach pobierane są opłaty? Jakie są stawki?

Parking jest płatny w godzinach 8.00 – 15.45

Stawki za parkowanie oraz sposób ich pobierania jest taki sam, jak w innych parkomatach.

Czy jest możliwość wykupienia abonamentów jak ostatnio dla mieszkańców ul. Insurekcyjnej 6?

Tak, ten przywilej dla mieszkańców ul. Insurekcyjnej 6 został zachowany

  • abonament miesięczny kosztuje 40,00 zł
  • trzymiesięczny kosztuje 100,00 zł
  • roczny to koszt 300,00 zł.

Gdzie mogę wykupić abonament OCK?

Abonamenty dla mieszkańców ul. Insurekcyjnej 6 można opłacić wyłącznie przelewem, wnioski o wydanie abonamentu można składać osobiście w budynku Ostrołęckiego TBS przy ul. Berka Joselewicza 1, a wszelkie informacje dotyczące Strefy Płatnego Parkowania można uzyskać również pod numerem telefonu 506 143 771  Biuro Obsługi Klienta Ostrołęckiego TBS lub drogą mailową sppn@otbs.com.pl

Jakie kary grożą za nieuiszczenie opłaty lub przedłużenie postoju poza czas oznaczony na bilecie? Gdzie będzie można opłacać wezwania do zapłaty np. za brak biletu parkingowego?

Zgodnie z  zapisem z Uchwały Rady Miasta z dnia 27 października 2011r. w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania, wysokości stawek opłaty za postój pojazdów na drogach publicznych w strefie, wysokości opłaty dodatkowej oraz sposobu ich pobierania.

1. Za nieuiszczenie opłat pobierane będą opłaty dodatkowe w wysokości:

  • 100,00 zł - za przedłużony czas postoju pojazdu samochodowego w strefie płatnego parkowania niestrzeżonego ponad czas określony na bilecie parkingowym lub w systemie płatności mobilnych. Wysokość opłat dodatkowych ulega obniżeniu o 90 % w przypadku, gdy zostaną uiszczone na konto Administratora Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego wskazane w wezwaniu w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia wystawienia wezwania, przy czym decyduje data dokonania wpłaty lub w biurze Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego.
  • 200,00 zł - za nieprawidłowy (nieopłacony) czas postoju pojazdu samochodowego w strefie płatnego parkowania niestrzeżonego bez wniesienia wymaganej opłaty. Wysokość opłat dodatkowych ulega obniżeniu o 90 % w przypadku, gdy zostaną uiszczone na konto Administratora Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego wskazane w wezwaniu w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia wystawienia wezwania, przy czym decyduje data dokonania wpłaty lub w biurze Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego.

2. Opłaty dodatkowe należy uiszczać na konto Administratora Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego wskazane w wezwaniu w terminie 14 dni od daty wystawienia wezwania lub w biurze Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego w Ostrołęce.

Kto będzie kontrolował tj. sprawdzał bilety w autach?

Kontrolą zajmują się pracownicy Ostrołęckiego TBS, specjalnie przeszkoleni i przygotowani do swojej pracy.

W co będzie wyposażony kontroler? Jak go rozpoznać?

Kontroler wyposażony jest w specjalistyczny sprzęt umożliwiający kontrolę czy dane auto ma wykupiony bilet, abonament lub opłacony w  aplikacji mobilnej. Jeżeli nie spełnia żadnego z powyższych wymogów, drukuje Wezwanie do zapłaty.

Jest jeszcze kwestia płatności przez MobiParking - w jaki sposób kontrolowane są te osoby? Czy obowiązkowe jest umieszczanie za szybą kartki z napisem MobiParking? Czy kontroler rozpozna takie auto mimo braku informacji? Czy ma do tego specjalne urządzenie które np. sczyta rejestrację?

Kontroler posiada specjalistyczny sprzęt do weryfikacji czy dane auto ma wykupiony bilet. Naklejki do samochodu MobiParking nie są wymagane jednak w biurze SPPN takie posiadamy i chętnie przekażemy.

REKLAMA
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13  14  15  16 dk17 dk18  19
dk20  21  22  23  24  25  26
dk27  28  29  30 dk31  1  2
×