2015-11-26T18:10:32+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Nowe radiowozy w ostrowskiej Policji

REKLAMA
fot. KPP Osttrów Mazowieckafot. KPP Osttrów Mazowiecka
REKLAMA

Na placu Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej odbyła się uroczystość przekazania 3 z 4 radiowozów zakupionych dzięki finansowemu wsparciu lokalnych samorządów. Była to również okazja do podziękowania Nadleśnictwu Ostrów Mazowiecka za zakup i podarowanie drona.

Udział władz powiatu, miasta i okolicznych gmin w zakupie policyjnych radiowozów jest od kliku lat znaczący. Policja oraz obecni na uroczystości przedstawiciele lokalnej władzy widzą potrzebę ścisłej współpracy w związku z zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku publicznego mieszkańcom powiatu ostrowskiego.

Zakup 4 radiowozów był możliwy dzięki przekazanym środkom finansowym przez Starostwo Powiatowe Ostrów Mazowiecka i Miasto Ostów Mazowiecka, a także Gminy Ostrów Mazowiecka, Zaręby Kościelne, Małkinię Górną oraz Miasto i Gminę Brok.
Podarowane radiowozy to oznakowana Skoda Yeti z silnikiem 1,2 litra oraz dwa pojazdy Cia Ceed oznakowana i nieoznakowana z silnikami 1,6 litra. Oczekujemy na czwarty samochód marki Dacia Duster nieoznakowany który trafi do ostrowskiej Policji w najbliższym czasie. Wszystkie pojazdy wyposażone są w silniki benzynowe.

Komendant Powiatowy Policji nadkom. Mirosław Olszewski wyraził cyt. "niezmierną radość odnajdując w przedstawicielach lokalnej władzy partnerów dla których poczucie bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu jest równie ważne.
Bez okazanego przez Państwa wsparcia Policja nie zdołałaby w pełni zrealizować swoich ambitnych celów.
Dzięki współfinansowaniu zakupionych i przekazanych pojazdów i drona policjanci będą szybciej i skuteczniej realizować zadania w celu zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego."

Po przemówieniu Komendanta nadkom. Mirosława Olszewskiego nastąpiło poświęcenie radiowozów i drona przez ks. Kapelana Marka Grudę, następnie zaproszeni goście przekazali policjantom kluczyki do nowych radiowozów.

Przy okazji rozpoczynającej się kampanii "16 Dni Przeciwko Przemocy wobec Kobiet " która potrwa do 10 grudnia wraz z okolicznościowymi podziękowaniami wręczono przedstawicielom lokalnej władzy białe wstążki.
Kampania jest wyrazem sprzeciwu wobec przemocy stosowanej wobec kobiet.

Od kilku lat samorządy oraz kadra kierownicza i policjanci z ostrowskiej Komendy włączają się do kampanii poprzez noszenie białej wstążki jako wyraz sprzeciwu wobec przemocy wobec kobiet.

Na zakończenie zaprezentowano drona, który wykonał zdjęcia "z lotu ptaka" wszystkim zebranym.
Po części oficjalnej nastąpiła prezentacja radiowozów z tradycyjnym włączeniem sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Źródło: KPP Ostrów Mazowiecka
REKLAMA
Kalendarz imprez
czerwiec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
 12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
 19  20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
 26 dk27  28 dk29  30  1  2
×