zdjecie 8073
zdjecie 8073
2021-11-17T10:13:48+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Nowi funkcjonariusze zasilili szeregi mazowieckiej policji [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KWP Radomfot. KWP Radom
REKLAMA
5
1
1

9 nowych policjantów zasiliło szeregi garnizonu mazowieckiego. Mundurowi są już po uroczystym ślubowaniu, które przyjął szef mazowieckiej policji insp. Waldemar Wołowiec. Teraz przed nowo przyjętymi funkcjonariuszami sześciomiesięczny kurs przygotowawczy, po którym rozpoczną służbę w jednostkach mazowieckiego garnizonu policji.

We wtorek, 16 listopada w sali konferencyjnej w Komendzie Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której ślubowało 9 nowo przyjętych funkcjonariuszy Policji. W tej grupie są 3 kobiety.

Policjantów przywitał komendant wojewódzki policji zs. w Radomiu insp. Waldemar Wołowiec. Szef mazowieckich policjantów w słowach skierowanych do nowych funkcjonariuszy podkreślił jak trudna i odpowiedzialna jest to służba. Życzył wszystkim wytrwałości i zrozumienia dla trudów tego zawodu. Do życzeń komendanta dołączył się ks. Jarosław Rożek - kapelan mazowieckich policjantów, który zapewnił funkcjonariuszy, że otacza ich modlitwą i wręczył im obrazki z modlitwą Michała Archanioła, patrona polskiej policji. W uroczystości wziął udział także wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu asp. szt. Robert Król oraz Przewodnicząca Wojewódzkiego Zarządu Zakładowego NSZZ Pracowników Policji - Anna Kwasiborska.

Teraz przed nowo przyjętymi funkcjonariuszami sześciomiesięczny kurs przygotowawczy, podczas którego zdobędą wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu przepisów prawa i taktyki policyjnej. Będą także doskonalić swoje umiejętności strzeleckie. Po tym czasie, w ramach adaptacji zawodowej, pełnić będą służby patrolowe w praktyce, weryfikując nabytą wcześniej wiedzę. Po odbyciu tego szkolenia wrócą do jednostek terenowych naszego województwa i tam pełnić będą dalszą służbę.

Funkcjonariusze po szkoleniu, służyć będą w 5 jednostkach naszego garnizonu (w Białobrzegach - 1, Ostrowi Maz. - 1, Żyrardowie - 1, SPPP w Płocku - 4, SPPP w Radomiu – 2).

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
listopad 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×