2011-10-17T21:19:06+02:00 eOstroleka.pl 2 1 -
Polska,

Nowicka i Dziedziczak w Polsacie: Nowicka wyszła ze studia (VIDEO)

REKLAMA
Jan Dziedziczak i Wanda Nowicka
REKLAMA
W Polsacie News rozmawiali Wanda Nowicka z Ruchu Palikota oraz Jan Dziedziczak, reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość. Kiedy Dziedziczak zaczął mówić spokojnie o dwóch wizjach państwa - ateistycznej i chrześcijańskiej, Nowicka wyszła w histeryczny sposób ze studia.

Wanda Nowicka mówiła, że chce rozmawiać „o wpływie jaki wywiera Kościół na decyzje polityczne”.
- Ze sfery podejmowania decyzji politycznych powinno się usunąć wszelkie symbole religijne, bo akurat tam nie są potrzebne - mówiła Nowicka. - Kościół powinien zajmować się sferą sacrum, a władze polityczne powinny podejmować decyzje kierując się różnymi porządkami, w tym też światopoglądem katolicki - dodawała.

Jan Dziedziczak zauważył, że realizuje plan Platformy w zajmowaniu się tematami zastępczymi.
- Donald Tusk na pewno zaciera ręce, bo przecież jego rząd fatalnie kieruje służbą zdrowia i walczy bezrobociem - powiedział poseł PiS. - Fakty są takie, że krzyża nie powinniśmy zdejmować, bo nie ma ku temu powodów - przekonywał Dziedziczak. Dodał również , że dla „wszystkich osób, którym bliska jest polska tradycja i kultura jest jasne, że krzyż w naszej kulturze był zawsze. […] My słyniemy z tolerancji. Znam wielu wspaniałych żydów i muzułmanów, którym krzyż nie przeszkadza.”

Nowicką rozwścieczyły słowa Dziedziczaka o tym, że znana feministka razem z Ruchem Palikota ma atakować polski kościół.

- Pani Wanda Nowicka jest przecież z tego znana. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że pani Wanda Nowicka jest finansowana przez środowiska aborcyjne i wypełnia teraz swoją rolę - powiedział Dziedziczak.

W odpowiedzi posłanka Ruchu Palikota stwierdziła więc, że to właśnie „takiego rodzaju dyskusję Ruch Palikota chciałby wreszcie zakończyć”.

- Czyli nie ataki ad personam, nie zastraszanie, nie ex katedra emocjonalne krzyki pana posła... - mówiła Nowicka.

- Ta dyskusja dotyczy dwóch różnych porządków i jest o tym, czy krzyż powinien wisieć w Sejmie, jak chce tego większość osób, czy nie powinno być krzyża. Czyli wizja katolicka albo ateistyczna - kontrował Dziedziczak.

- Chodzi o budowę nowoczesnego państwa... - przerywała Nowicka. Wreszcie oświadczyła: - To ja może wyjdę. Dziękuję bardzo za zaproszenie, to ja przyjdę, jak się da normalnie porozmawiać - zakończyła i wyszła.
[źródło: Polsat News / Fronda.pl]
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30