eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Nowoczesna nauka, czyli Akademia Mocy w SP 10 w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 9752
fot. SP 10 Ostrołękafot. SP 10 Ostrołęka
REKLAMA

W dniach 18-20 października Szkołę Podstawową nr 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce odwiedziła Akademia Mocy. Organizatorem wydarzenia było PSE, które w ramach budowy linii 400 kV na trasie Ostrołęka-Stanisławów zaplanowało szereg działań edukacyjnych. Projektem zostały objęte wybrane szkoły zlokalizowane na trasie zaplanowanej inwestycji.

Celem Akademii Mocy było zaznajomienie uczniów klas 7 i 8 z pojęciami i zagadnieniami takimi jak: prąd elektryczny, energia, energetyka, przesył prądu na duże odległości, bezpieczeństwo. Uczestnicy zajęć mogli przy użyciu generatora Van De Graffa wytworzyć pioruny, zbadać, czym jest plazma, uruchomić świetlówki bez podłączenia do gniazdka, sprawdzić pobór mocy poszczególnych urządzeń oraz natężenie pola elektromagnetycznego, a w wielkiej klatce Faradaya przekonać się, jak uchronić się przed burzą.

Głównym zadaniem uczniów było doprowadzenie prądu do miasta. Na zaprojektowanej specjalnie makiecie musieli poprowadzić linię wysokich napięć od elektrowni do miasta.

Znając potrzeby i charakterystykę grupy docelowej, PSE postawiło na dynamiczną i nowoczesną formę przekazu. Akcję poprowadziły dwie nietypowe postacie: Nikola Tesla i fikcyjna postać PowerMan. Nikola Tesla, zgodnie ze swoim naukowym usposobieniem, wciągał uczniów w ciekawą dyskusję, aby wspólnie z nimi zrozumieć zachodzące zjawiska. PowerMan w humorystyczny sposób wprowadzał uczniów w najróżniejsze doświadczenia.

- Cała akcja pomogła w innowacyjny sposób, wykorzystując nowoczesne metody i techniki, utrwalić i przypomnieć uczniom ważne pojęcia z fizyki, biologii i geografii, związane z energią elektryczną i energetyką - podsumowuje szkoła.


fot. SP 10 Ostrołęka

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
Dzisiaj:
Kino JANTAR
Kino HELIOS w Łomży
×