2021-12-16T13:20:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Nowoczesna sala hybrydowa Oddziału Chirurgii Naczyniowej w szpitalu w Ostrołęce [ZDJĘCIA,WIDEO]

REKLAMA
Uroczyste otwarcie Pododdziału Chirurgii Naczyniowej w szpitalu w Ostrołęce, fot eOstroleka.plUroczyste otwarcie Pododdziału Chirurgii Naczyniowej w szpitalu w Ostrołęce, fot eOstroleka.pl
REKLAMA

Dziś oficjalnie otwarto nowoczesną salę hybrydową Oddziału Chirurgi Naczyniowej w ostrołęckim szpitalu. Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 14,5 mln zł, a środki na ten cel pochodziły z budżetu samorządu województwa mazowieckiego.

Szpital dynamicznie się rozwija, podnosi jakość oferowanych świadczeń, nowocześnieje, z pożytkiem dla pacjentów. I cieszę się, że niemały w tym wkład samorządu Mazowsza. Inwestujemy w ochronę zdrowia w regionie, by mieszkańcy mieli jak najlepszy dostęp do świadczeń medycznych, a nasze placówki mogły oferować usługi na jak najwyższym poziomie – podkreśla marszałek Adam Struzik.

 

Realizacja tej inwestycji to przede wszystkim lepsze warunki leczenia pacjentów, ale też większa skuteczność diagnostyki chorób układu naczyniowego – dodaje członek zarządu Elżbieta Lanc.

Jakie prace wykonano?

Na potrzeby Pododdziału Chirurgii Naczyniowej (będącego częścią Oddziału Chirurgii Ogólnej) zaadaptowano pomieszczenia na III p. w bloku A Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego. W ramach prac budowlanych powstał oddział z 20 łóżkami dla pacjentów. Wydzielono też Salę Hybrydową (operacyjna) wraz z pomieszczeniami pomocniczymi, w której będą wykonywane zabiegi chirurgii naczyniowej.

–  Oddanie do użytku pomieszczeń zaadaptowanych na potrzeby Pododdziału Chirurgii Naczyniowej pozwoli na świadczenie kompleksowych usług zdrowotnych i pełne wykorzystanie potencjału obiektu – podkreśla Paweł Natkowski, dyrektor Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce.    

Na potrzeby oddziału zakupiony został sprzęt medyczny, m.in. USG małe, przenośne oraz USG CD, aparat do znieczulenia z pełnym monitorowaniem pacjenta, kolumna anestezjologiczna i zasilająca, komora hiperbaryczna oraz dozowniki tlenowe, kosze na odpady, tablice do planowania, meble i myjnia – dezynfektor.

 

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 7209
Kalendarz imprez
wrzesień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1
×