zdjecie 145
zdjecie 145
2017-11-27T11:50:00+01:00 eOstroleka.pl
Polska,

Nowoczesna z nowymi władzami. Truszkowski: To zmiana ewolucyjna

REKLAMA
Zdjęcie główne
REKLAMA
2
7
7

W Centrum Targowo-Kongresowym w Warszawie odbyła się Konwencja Krajowa partii Nowoczesna. Uczestniczyło w niej ok. 300 delegatów wybranych na konwencjach wojewódzkich oraz kilkudziesięciu obserwatorów z całego kraju, w tym władze i posłowie partii. Pojawili się także ostrołęccy przedstawiciele Nowoczesnej.

Początkowo o urząd ubiegało się 5 osób – Ryszard Petru, Katarzyna Lubnauer (przewodnicząca klubu poselskiego), Kamila Gasiuk-Pihowicz (przewodnicząca na Mazowszu), Paweł Pudłowski (przewodniczący w lubuskim) i Piotr Misiło (przewodniczący w Szczecinie). Jeszcze przed konwencją zrezygnowała Gasiuk-Pihowicz i Pudłowski, na konwencji zrezygnował Misiło, wszyscy poparli Lubnauer. Ostatecznie po wyrównanym starciu wygrała Katarzyna Lubnauer stosunkiem głosów 149 do 140.

Okręg ostrołęcko-siedlecki reprezentowała m.in. Magdalena Daniel i Wiesław Kalicki, a samą Ostrołękę przewodniczący lokalnego koła Bartosz Truszkowski.

- Dziś w partii nastąpiła ważna zmiana. Co warte podkreślenia – zmiana ewolucyjna, nie rewolucyjna. Wszyscy członkowie partii są niezmiernie wdzięczni i pełni szacunku do Ryszarda Petru, gdyby nie jego działania w Polsce wciąż nie byłoby partii reprezentującej klasę średnią. Jednak pewne decyzje i brak odpowiedniej komunikacji spowodował potężną rysę na wizerunku naszej organizacji, jej rozwój został zastopowany. Dlatego dziś delegaci zdecydowali się na demokratyczną zmianę, która nie do pomyślenia jest w innych polskich partiach, gdyż w polskiej polityce jest nadmiar wodzów, a deficyt liderów. Katarzyna Lubnauer gwarantuje nam silną podmiotowość, odpowiedzialność i rozwagę, jestem pewien, że dzięki niej Nowoczesna z powrotem wjedzie na odpowiednie tory. Idziemy nadal w tym samym kierunku, do państwa sprzyjającego obywatelowi, pomocnego przedsiębiorcy, państwa neutralnego światopoglądowo i laickiego, ale pielęgnującego naszą wspaniałą kulturę i historię. Nowoczesna nie skręca ani w lewo ani w prawo, jesteśmy partią liberalną i taką pozostaniemy - komentuje Bartosz Truszkowski, przewodniczący ostrołęckiego koła Nowoczesnej.

Wybory w Nowoczesnej odbyły się 25 listopada br.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×