2019-10-18T18:43:48+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Nowoczesny sprzęt interaktywny dla ZPO w Dylewie [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. Urząd Gminy w Kadzidle
REKLAMA
1
0
0

W ramach rządowego programu "Aktywna tablica" Zespół Placówek Oświatowych w Dylewie otrzymał nowe interaktywne tablice multimedialne.

Celem programu jest rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania TIK w edukacji, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień uczniów, a także wsparcie organów prowadzących szkoły w realizacji przedsięwzięć związanych z rozwijaniem tych kompetencji. Całość projektu opiewa na kwotę 17 000 zł, w tym 3 500 zł wkładu własnego gminy.

ZPO w Dylewie od dawna już posiada kilka tablic interaktywnych, z których uczniowie bardzo chętnie korzystają, a teraz baza sprzętowa wzbogaciła się o interaktywne monitory dotykowe.

Z całą pewnością sprawią one, że nauka będzie nie tylko łatwiejsza, ale i przyjemniejsza.

„Liczymy na to, że dzięki nim uczniowie szybciej przyswoją wiedzę i wszystko szybciej i trwalej zapamiętają.” - komentują nauczyciele z ZPO w Dylewie.

Monitor interaktywny to doskonała i nowoczesna pomoc dydaktyczna, bardzo przyjazna w codziennym użytkowaniu. Sposób wykorzystania monitora to przede wszystkim prezentowanie za jego pomocą wszystkich możliwych treści edukacyjnych. Monitory będą wykorzystywane podczas zajęć - będą na nich wyświetlane interaktywne treści edukacyjne, nowoczesne aplikacje i prezentacje, które uatrakcyjnią i unowocześnią proces nauczania. Monitory będą wykorzystywane w szeroko rozumianym procesie dydaktycznym - nie będą przypisane do jednego nauczyciela, tylko będą wykorzystywane przez szerokie grono pedagogiczne. Z klas, w których będą zamontowane, będą mogli korzystać wszyscy nauczyciele, dzięki czemu sprzęt pozwoli im na dostosowanie treści do potrzeb uczniów w pracy grupowej i indywidualnej w codziennym nauczaniu.

Zakupione monitory przyczynią się do jakościowej zmiany sposobu nauczania i uczenia się.

Nauka stanie się bardziej przyjazna, nowocześniejsza i bardziej interaktywna. Przy odpowiednim wsparciu i monitorowaniu ze strony nauczyciela uczniowie pracujący w klasie z monitorem mogą wykazać się większą samodzielnością i odpowiedzialnością za proces uczenia się (choćby poprzez swobodne, choć określone zasadami korzystanie z monitora jako narzędzia do planowania, omawiania, dyskutowania i prezentowania wyników pracy grupowej).

W ramach realizacji przedsięwzięcia zaplanowano wsparcie i działania składające się m.in. z:

- organizacji szkoleń, celem doskonalenia będzie przekazanie informacji o funkcjonalnościach monitora oraz propozycje aplikacji i rozwiązań zwiększających efektywność procesu edukacyjnego. Realizacja szkoleń pozwoli nauczycielom na optymalne prowadzenie lekcji i zajęć z wykorzystaniem nowoczesnego monitora interaktywnego.
- zorganizowanie w każdym zespole samokształceniowym przynajmniej jednego spotkania, w celu wymiany doświadczeń między nauczycielami pracującymi z wykorzystaniem monitorów, propagowanie dobrych praktyk.
- przeprowadzenie przynajmniej dwóch projektów w każdej klasie z wykorzystaniem interaktywnych monitorów.
- prezentowanie nowych treści, sprawdzanie wiedzy i umiejętności uczniów z ekranów.
- korzystanie podczas lekcji z różnorodnych zasobów internetowych (plansz, słowników, encyklopedii), programów edukacyjnych, otwartych zasobów edukacyjnych i bezpłatnego oprogramowania. Monitory interaktywne wspomogą proces kształcenia naszych uczniów, wpłyną pozytywnie na podniesienie kompetencji oraz poszerzenie wiedzy o możliwościach urządzeń cyfrowych, co pozytywnie przyczyni się do rozwoju poznawczego i społecznego uczniów i nauczycieli.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22  23 dk24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 448