zdjecie 762
zdjecie 762
2019-01-25T18:06:17+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Nowość w Ostrołęce: system powiadamiania SMS. Prezydent zdradził, kiedy może być wprowadzony!

REKLAMA
REKLAMA
5
2
24

Niewykluczone, że wkrótce w Ostrołęce zostanie wprowadzony system powiadamiania SMS dla mieszkańców. Na razie jest on na etapie testów. Prezydent Łukasz Kulik wskazuje jednak termin, w jakim może być on wprowadzony.

W kilkuset gminach na terenie Polski od dłuższego czasu funkcjonują systemy bezpłatnych powiadomień SMS dla mieszkańców. Taka forma przekazu wygrywa z pozostałymi, gdyż jest bardzo bezpośrednia, a do tego tania. System sms-owy sprawia, że wiadomość dociera do wielu osób jednocześnie, nie angażuje to też pracy wielu urzędników. Główny cel takiego przekazywania informacji to ostrzeżenia o niebezpieczeństwach, informowanie o wydarzeniach czy ważnych zadaniach realizowanych przez miasto. System taki funkcjonuje m.in. na terenie niektórych gmin powiatu ostrołęckiego.

Radny Paweł Niewiadomski z klubu radnych Nasza Ostrołęka zwrócił się do prezydenta Łukasza Kulika z pytaniem, czy taki system powiadamiania SMS będzie dostępny także w Ostrołęce i jeżeli tak, to kiedy możemy się spodziewać jego wprowadzenia.  Otrzymał już odpowiedź.

- Urząd Miasta w Ostrołęce został ujęty w unijnym projekcie "ASI" realizowanym przez Marszałka Województwa Mazowieckiego we współpracy z innymi samorządami. W projekcie przewidziano stworzenie systemu dziedzinowego do komunikacji z mieszkańcami również za pomocą SMS - wyjaśnił Łukasz Kulik.

Ale to nie wszystko.

- Dodatkowo realizujemy program szkoleniowy POWER, w którym przewidziane są działania twarde, między innymi za pomocą środków komunikacji elektronicznej, takich jak email i SMS, możliwe będzie maksymalnie szybkie informowanie kontrahentów urzędu o wskazanych sytuacjach dotyczących ich rozliczeń z urzędem. Ponadto do przesyłania wiadomości tekstowych, testujemy aplikację Smscaster - dodał prezydent Ostrołęki.

Więc kiedy możemy spodziewać się nowych rozwiązań?

- Przewidziany termin wdrożenia systemu to około 4 miesiące - zakończył włodarz miasta.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17 dk18
 19  20  21  22  23 dk24  25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×