zdjecie 6098
2020-08-30T11:32:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Nowy dworzec autobusowy w Ostrołęce? Padła propozycja lokalizacji

REKLAMA
2
2
45

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik podczas ostatniej sesji rady miasta mówił m.in. o dworcu autobusowym w Ostrołęce. Głośno zastanawiał się, czy nie warto pomyśleć nad nową lokalizacją. Wskazał nawet konkretne miejsce.

Wśród wyborczych zapowiedzi Łukasza Kulika w 2018 roku był nowy dworzec PKS: "W obecnej sytuacji budowa nowego dworca PKS stała się obowiązkiem miasta. Mamy przygotowaną koncepcję budowy dworca w istniejącym miejscu lub przeniesieniu go w inny rejon miasta. To czy on tam powstanie będzie zależało od oczekiwań finansowych właściciela terenu. Jako miasto podejmiemy negocjacje i przed podjęciem ostatecznej decyzji przedstawimy mieszkańcom koszty z tym związane" - pisano w programie.

Co dalej z tym pomysłem? Podczas ostatniej sesji rady miasta pytali o to radni.

Była dyskusja na temat wykupu części nieruchomości od dotychczasowego właściciela. W międzyczasie rozmawiałem z przedstawicielami Mobilisu na temat zakupu nieruchomości, no niestety cena przez nich zaproponowana nie wchodzi w rachubę, to ponad 7 milionów złotych. Nie stać nas na to

- przyznał prezydent Ostrołęki.

Jest jednak rozwiązanie i... propozycja lokalizacji dworca na miejskim terenie.

Ale okazało się, że możemy spełnić potrzeby w zakresie targowiska tylko z tym targowiskiem na Zawadzkiego. I proszę, jaki mamy piękny teren na Westerplatte. Aktulanie znajduje się tam miejsce, w którym składowane są materiały budowlane. Może warto wrócić do mojego projektu z 2012 roku, czyli budowy dworca PKS w tym miejscu. Nie będziemy musieli płacić za teren, to jest nasz. Cały czas to się dzieje, to my cały czas analizujemy

- ujawnił Łukasz Kulik.

Czy dworzec autobusowy przy ulicy Bohaterów Westerpatte to dobry pomysł? Zachęcamy do dyskusji w komentarzach.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Jadwiga, 10:37 30-08-2020,   86%
A baza PKS ? Miejsce dobre na dworzec.
odpowiedz   •   oceń :  
~x, 11:14 30-08-2020,   67%
@~Jadwiga 7 milionów kosztuje
odpowiedz   •   oceń :  
~,, 11:22 30-08-2020,   77%
@~Jadwiga Koński rynek to idealne miejsce.
-nie trzeba kupować działki,
-dobry dojazd dwupasmówką z każdej strony miasta - autobusy nie będą przejeżdżały przez centrum,  
-lokalizacja bliżej PKP niż obecny dworzec (łatwiejsze skomunikowanie PKP i PKS autobusami MZK),
-bodziec do rozwoju tej części miasta
odpowiedz   •   oceń :  
~lolek, 10:39 30-08-2020,   79%
to się taxi ucieszy....cholernie daleko...
odpowiedz   •   oceń :  
~Elo, 11:38 30-08-2020,   88%
@~lolek Są darmowe autobusy
odpowiedz   •   oceń :  
~Ziom, 10:41 30-08-2020,   100%
Moim zdaniem dworzec powinien być przeniesiony z obecnego miejsca, najlepiej na ulicę Zawadzkiego, wjazd od Witosa. Miasto w tej części nabrało nowej jakości, logistycznie super miejsce, blisko sklepy różnego.rodzaju.
Na Westerplatte w którym miejscu?
odpowiedz   •   oceń :  
~Elo, 11:39 30-08-2020,   84%
@~Ziom Pewnie tam gdzie koński rynek
odpowiedz   •   oceń :  
~Ewa, 15:29 30-08-2020,   100%
@~Ziom Właśnie. Do tego autobusy MZK puścić na powiat i tyle
odpowiedz   •   oceń :  
~Najmądrzejszy Kurp, 10:41 30-08-2020,   0%
No to gdzie w końcu?- Na Zawadzkiego czy na Westerplatte? Redakcja się pyta o Westerplatte a Prezydent mówi coś o Zawadzkiego.
odpowiedz   •   oceń :  
~mieszkaniec, 11:18 30-08-2020,   78%
dalej, jeszcze dalej. Juz widze te starsze panie jak beda tam latały na autobus, ale przynajmniej taxi wiecej zarobi xD
odpowiedz   •   oceń :  
~Ostr, 13:17 30-08-2020,   50%
@~mieszkaniec Starsza pani niebjeżdzi PKSEM. Starszą panią podwozi gdzie chce ukochana córka lub syn albo wnuczki lub wnuki. Tak się dzieje .
odpowiedz   •   oceń :  
~marek, 11:32 30-08-2020,   23%
Jak chcecie rozruszać starą część miasta ? I zabrać stad dworzec ?  
odpowiedz   •   oceń :  
~Leon, 11:39 30-08-2020,   86%
Lepiej niech pomyślą jak rozładować zakorkowane miasto
odpowiedz   •   oceń :  
~., 12:39 30-08-2020,   30%
@~Leon Dokończyć obwodnicę Załuski i problem przestanie istnieć.
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 13:30 30-08-2020,   88%
@~Leon Puścić turystów obok miasta. Zbudować obwodnicę i most starosty.  
odpowiedz   •   oceń :  
~Stanisław G, 12:11 30-08-2020,   47%
Pomysł zastrzegam jako patent. W przypadku realizacji proszę o zgode na jego wykorzystanie!!!!!!!!!!!!!!

Dworzec PKS powinien byc razem z dworcem PKP
Proszę nie myśleć że daleko. Z centrum miasta powinna byc dobrze zorganizaowana komunikacja podmiejska
we wszystkie podstawowe kierunki
Tylko wtedy komunikacja będzie miała sens. Miasto ma też tam działkę. autobusy w kierunku północnym pojadą Witosa więc przystanek przy Stadionie
odpowiedz   •   oceń :  
~997, 12:49 30-08-2020,   82%
@~Stanisław G Wyobrażasz sobie kumulację autobusów na ul.Żeromskiego o godzinie 7, 8, 15 czy 16? Tu nie ma dojazdu z kilku stron tak jak jest przy Bogusławskiego czy obwodnicy. Tej ulicy nie ma jak poszerzyć, przebudowa skrzyżowania ze Słowackiego też nie wchodzi w grę bez wyburzeń. Do tego plac dworcowy jest za mały nawet gdyby go poszerzyć o skwer.  Pomysł teoretycznie dobry ale w praktyce niewykonalny.
odpowiedz   •   oceń :  
~88955, 13:18 30-08-2020,   23%
@~997 ja sobie wyobrażam, potrzeba matką wynalzku, lepiej być znanym z tego ze mamy dwa dworce w roznych czesciach miasta, podobnie jak z mostami ktore zjezdzają się w jedno rondo
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 13:33 30-08-2020,   86%
@~88955 W czym problem? Potrzeba jest matką wynalazku, więc należy zburzyć jeden most i jeden dworzec, i po problemie.  
odpowiedz   •   oceń :  
~2345, 16:16 30-08-2020,   25%
@~tępiciel lemingów o matko...a co na to...
odpowiedz   •   oceń :  
~logik, 19:02 30-08-2020,   43%
@~Stanisław G Oczywiście, że pomysł z połączeniem dworców PKP i PKS jest najbardziej przekonujący. Tylko wtedy będzie można mówić o optymalizacji rozwiązania komunikacyjnego. Nie we wszystkich miastach sa dworce w centrum bo niektóre centra sa wielkości Ostrołęki ale co do zasady dworce PKP i PKS sa razem. LOGIKA sie kłania!
Nie jestem czy władze są w stanie spojrzeć szerzej i do przodu bo umiejętność kreatywnego myślenia z wizjąprzyszłości nie jest rzeczą powszechną a stereotypy są silniejsze od ROZUMU
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 20:21 30-08-2020,   80%
@~logik Najlepiej byłoby pociągnąć tory do obecnego dworca PKS i połączyć oba dworce.
odpowiedz   •   oceń :  
~i, 12:04 31-08-2020,   100%
@~88955 Przypominam, że mały most był wybudowany chyba na 5 lat na czas poprzedniego remontu dużego mostu więc rondo było tylko dla jednego mostu
odpowiedz   •   oceń :  
~InYnier Adam, 12:15 30-08-2020,   17%
Tragedia pomysł , tylko przy dworcu kolejowym jest sens, autobusy MZK za darmo są i  przesiadka bez  kolejnej jazdy między dworcami  
odpowiedz   •   oceń :  
~Klawisz, 12:15 30-08-2020,   82%
Już nie zdąży pobudować  
odpowiedz   •   oceń :  
~Mieczysław, 13:35 30-08-2020,   72%
Proponuję wrócić do starej lokalizacji. Dworzec przed Ratuszem. Był przed wojną, był po wojnie.  
odpowiedz   •   oceń :  
~Hana, 14:01 30-08-2020,   78%
A czy nie mozna by bylo postawic dworca autobusowego na terenie bylej komendy policji?  
odpowiedz   •   oceń :  
~Pasażer, 14:05 30-08-2020,   100%
Super na targowej miejsce idealne  
odpowiedz   •   oceń :  
~Ostroleczanka, 15:07 30-08-2020,   70%
Wszędzie będzie lepiej niż tu gdzie obecnie jest. Ciekawy pomysł z miejscem po Policji i bazą PKS na Zawadzkiego. Koński targ i PKP za daleko. Mam nadzieję że p Kulik zdąży pobudować nowy dworzec. Cieszę się że czasy PIS w mieście się skończyły.  
odpowiedz   •   oceń :  
~mieszkaniec, 15:35 30-08-2020,   25%
ma zostać na swoim miejscu
Niech się zajmie starówka bo tam jest brud i nie ma ni godziwego a co było przed wyborami
obiecanki radzi weźcie w końcu do pracy a nie
radować i plesc glupoty
odpowiedz   •   oceń :  
~OLaf, 16:10 30-08-2020,   56%
najbardziej z powodu  prznosin dworca Zmartwi się  właściciel starego czyli Ksiądz Kanonik z Klasztoru
odpowiedz   •   oceń :  
~Garfield, 18:35 30-08-2020,   60%
@~OLaf I to jest najlepszy powód na przeniesienie.  
odpowiedz   •   oceń :  
~tępiciel lemingów, 20:24 30-08-2020,   58%
@~OLaf Dobrze, że właścicielem terenu pod dworcem PKS jest parafia, bo gdyby była Mobilisu, to kilka milionów by za tą działkę chcieli.

Tak PO i PSL potrafiły zrobić interes na sprzedaży PKS.
odpowiedz   •   oceń :  
~Kris, 16:14 30-08-2020,   100%
Jeszcze przy bochaterów Warszawy bym powiedział ok ale przy bochaterów Westerplatte nowy dworzec  autobusowy no nie bardzo
odpowiedz   •   oceń :  
~Kris, 16:25 30-08-2020,   100%
Panie kulik przy bochaterów Warszawy też jest duża miejska działka  
odpowiedz   •   oceń :  
~Kris, 16:28 30-08-2020,   100%
Na przeciwko stacji paliw Lotos Optima i ciągnie się ta działka w stronę kościoła św Franciszka
odpowiedz   •   oceń :  
~M, 17:55 30-08-2020,   25%
Może na Dworzec kolejowy  
odpowiedz   •   oceń :  
~vy, 19:39 30-08-2020,   60%
mi sie wydaje ze najlepsze miejsce byloby po starej zajezdni to po srodku wszedzie bylo by blisko miej wiecej  a ksiedzu oddac ten plac i juz  
odpowiedz   •   oceń :  
~., 19:47 30-08-2020,   84%
Taaaa zróbcie dworzec na końcu miasta. Wstyd.  
odpowiedz   •   oceń :  
~ZawadZki, 22:26 30-08-2020,   84%
No pewnie ze najlepsza lokalizacja to baza po PKS na Zawadzkiego tym bardziej ze od strony Witosa są już gotowe zatoki  
odpowiedz   •   oceń :  
~Kolega pisu i jacka, 06:48 31-08-2020,   67%
O plac dworcowy bym się nie przejmował. Pomnik świętego po środku, ławki i fontanny ze święconą wodą po bokach
odpowiedz   •   oceń :  
~B, 07:01 31-08-2020,   0%
E tam dobrze jest jak jest ludzie są przyzwyczajeni nawet szkolniaki nie nażekali, a tak znowu zamęt wprowadzać, jak coś niech jeszcze bryczki końskie sprowadzą żeby zdążyli na autobus. Są inne żeczy żeby zainwestować, np. Zawsze jak pada to ludzie nie mieszczą się na przystanku aby nie zmokli niech je przebudują na takie z większym dachem, czy choćby podjazdy dla autobusów przy deszczach jak podczas ulewy stoją ludzie, to gdy jedzie jakieś auto (nawet przy pasach) to mamy ogromne fale cunami, to dobiero widowisko
odpowiedz   •   oceń :  
~p, 12:07 31-08-2020,   0%
jedna uwaga, plac obecnego pks został zwrócony bezprawnie, kościół otrzymał zapłatę za wywłaszczenie z PPKS WARSZAWA, ale dla mamony kk zrobi wszystko nawet oszustem...
odpowiedz   •   oceń :  
~Xyz, 14:40 31-08-2020,   100%
dworzec nie musi być centralnym punktem miasta , takie wiejskie myślenie.  Kiedyś dworzec pks był centralnym punktem w każdej wsi,  cale życie towarzyskie tam było,  takie okno na świat.  Obecna lokalizacja jest słaba,  lepszą byla by na obrzeżach typu koński rynek
odpowiedz   •   oceń :  
~Xxx, 20:04 31-08-2020,   -
A pomyślał ktoś o dzieciach dojeżdżających do szkół średnich.?
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Kalnedarz imprez
grudzień 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  1  2  3  4  5  6
dk7  8  9  10  11  12  13
dk14  15  16  17  18  19  20
dk21  22  23  24  25  26  27
dk28  29  30  31  1  2  3
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 6098