eOstroleka.pl
Ostrołęka, O TYM SIĘ MÓWI

Nowy dworzec autobusowy w Ostrołęce? Takie są plany! Znamy lokalizację

REKLAMA
zdjecie 8404
Obecny dworzec autobusowy chluby miastu nie przynosiObecny dworzec autobusowy chluby miastu nie przynosi
REKLAMA
zdjecie 8404

Miasto Ostrołęka chce pobudować nowy dworzec autobusowy. Jest już znana lokalizacja i robocza nazwa - "centrum przesiadkowe". Wniosek o zewnętrzne dofinansowanie w tej sprawie został już złożony.

Obecny budynek dworca autobusowego, stojący na terenie parafii św. Antoniego, nie przynosi chluby miastu Ostrołęka. Władze miasta postanowiły więc, że warto postarać się o pobudowanie nowego dworca.

- Na chwilę obecną złożyliśmy wniosek w ramach programu Polska Wschodnia. "Centrum przesiadkowe" brzmi nowocześnie, chodzi oczywiście o dworzec PKS - powiedział prezydent Paweł Niewiadomski.

Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie i w ramach wniosku planowana jest budowa centrum przesiadkowego na terenie po byłej pływalni przy ul. Piłsudskiego.

Ważnym aspektem jest posiadanie dokumentacji. Jeżeli nasz wniosek uzyskałby akceptację, musielibyśmy przedstawić koncepcję. W przypadku gdyby nam sie nie udało, projekt będzie gotowy, na półce. Ale jestem optymistą, po cichu liczę, że te dofinansowanie otrzymamy

Czy starczy tam miejsca na dworzec? Prezydent Niewiadomski argumentował: - Takie ośrodki jak Ostrołęka, nie budują już dworców o wielkiej powierzchni. 4-6 stanowisk wystarczy, do tego budowa poczekalni. Powstanie dworzec mniejszy, ale spełniający wymogi. Chcemy żeby ładnie wyglądał. Jak to mówią - małe jest piękne!

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26  27 dk28
 29  30 dk31  1  2  3  4
×