eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Nowy radiowóz dla ostrołęckiej Straży Miejskiej – inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców

REKLAMA
zdjecie 2210
zdjecie 2210
fot. Urząd Miasta Ostrołękifot. Urząd Miasta Ostrołęki
REKLAMA

Strażnicy miejscy w Ostrołęce powitali nowego członka swojej floty – nowoczesny samochód Hyundai Tucson. Kluczyki do pojazdu przekazał osobiście Prezydent Miasta Ostrołęki, Paweł Niewiadomski.

Nowe auto straży miejskiej!

Nowy radiowóz zastąpi dotychczasowego Peugeota Partnera, który przez wiele lat służył mieszkańcom Ostrołęki. Hyundai Tucson, dzięki swoim nowoczesnym rozwiązaniom technicznym, umożliwi strażnikom jeszcze sprawniejsze reagowanie na zgłoszenia i wykonywanie codziennych zadań.

Pojazd został wyposażony w adaptacyjny system świetlno-dźwiękowy oraz dodatkowe oświetlenie robocze, co znacznie poprawi widoczność radiowozu podczas wykonywania zadań, zwłaszcza w warunkach ograniczonej widoczności. Dzięki swoim właściwościom, nowy radiowóz będzie stanowił istotne wsparcie w przypadku wystąpienia zdarzeń o charakterze kryzysowym. Nowoczesny pojazd pozwoli strażnikom na bardziej efektywne wykonywanie codziennych zadań, takich jak patrolowanie miasta czy reagowanie na zgłoszenia mieszkańców.

Warto podkreślić, że w Ostrołęce działa już pięciu strażników posiadających kwalifikacje ratownika medycznego. Dzięki inwestycjom w wyposażenie jednostki, w przyszłym roku Straż Miejska Ostrołęki będzie mogła spełnić wszystkie wymogi formalne i zostać wpisana do rejestru jednostek współpracujących z systemem Państwowego Ratownictwa Medycznego.

Co dalej?

W budżecie miasta na 2025 rok zaplanowano środki na zakup kolejnego radiowozu. Dzięki temu, flota ostrołęckiej Straży Miejskiej będzie jeszcze lepiej wyposażona, co przełoży się na jeszcze większą skuteczność w realizacji zadań.

Kalendarz imprez
sierpień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31 dk1 dk2 dk3
 4  5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
 11 dk12  13  14 dk15 dk16 dk17
 18  19  20 dk21 dk22 dk23 dk24
 25  26  27  28 dk29 dk30 dk31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×