zdjecie 65
2018-03-30T12:21:29+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

O bezpieczeństwie w gminie Rzekuń

REKLAMA
REKLAMA
1
0
0

Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce prowadzą wspólne działania ze strażakami z Ochotniczych Straż Pożarnych. W ramach kreowania lokalnej polityki bezpieczeństwa, w sesji Rady Gminy Rzekuń wziął udział Naczelnik Wydziału Prewencji podkom. Piotr Góralczyk, który przedstawił stan bezpieczeństwa.

W dniu 28 marca w budynku Urzędu Gminy w Rzekuniu odbyła się sesja rady gminy, w której wziął udział Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce podkom. PIotr Góralczyk. Obecny był również Kierownik Rewiru Dzielnicowych podkom. Tomasz Chrzanowski oraz asystent Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii sierż. szt. Aneta Waracka.

W trakcie wystapienia podkom. Piotr Góralczyk przedstawił dane dotyczące stanu bezpieczeństwa na terenie powiatu ostrołęckiego oraz garnizonu mazowieckiego. Omówił ilość wypadków drogowych, ilość ofiar śmiertelnych, zwłaszcza niechronionych uczestników ruchu drogowego. Naczelnik zwrócił również uwagę, jak duże koszty ponosi Państwo i społeczeństwo z tego tytułu. Są to koszty nie tylko finansowe, ale przede wszystkim społeczne. Na drogach giną osoby znane, pełniące funkcje publiczne, członkowie rodzin.

Aby lepiej zadbać o bezpieczeństwo, zwłaszcza osób pieszych, podkom. Piotr Góralczyk zaapelował do Rady Gminy oraz Pana Wójta o włączenie się do akcji polegającej na rozdawaniu odblasków mieszkańcom gminy Rzekuń. Akcją objęte są dzieci w wieku 7 - 15 lat oraz seniorzy w wieku powyżej 60 roku życia. Udział w sesji miał na celu pozyskanie środków finansowych na zakup elementów odblaskowych. Koszt opaski czy kamizelki jest niewielki, a może uratować życie.

Działania te są już prowadzone na terenach innych gmin m.in. Lelis czy Kadzidło.

REKLAMA
Więcej o: Rzekuń, policja

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
marzec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19  20  21
dk22  23  24  25  26  27 dk28
dk29  30  31  1  2  3  4
×