2016-10-12T19:16:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

O bezpieczeństwie z uczniami i przedszkolakami [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
1
1
0

Ostrołęccy policjanci przeprowadzili z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego kolejne spotkania poświęcone bezpieczeństwu. Jedno ze spotkań odbyło się w Szkole Podstawowej w Kadzidle, drugie - w Komendzie Miejskiej Policji w Ostrołęce.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych w Szkole Podstawowej w Kadzidle wczoraj odbyło się spotkanie z policjantem z miejscowego posterunku. Podczas spotkania poruszono tematy związane, m.in. z bezpieczeństwem na drodze, oraz prawidłowej reakcji podczas kontaktu z osobami nieznajomymi. W spotkaniu uczestniczył także przyjaciel wszystkich dzieci, czyli Komisarz Kurpik, któremu dzieci chętnie opowiadały o zdobytej wiedzy.

Również wczoraj siedzibę ostrołęckich funkcjonariuszy odwiedziły przedszkolaki z przedszkola nr 9 w Ostrołęce. Dzieci miały możliwość zapoznania się z pracą mundurowych i sprzętem będącym na wyposażeniu funkcjonariuszy. Najmłodsi odwiedzili pomieszczenie dyżurnego jednostki, ,,niebieski pokój” , strzelnicę policyjną oraz siłownię. Przedszkolaki miały także okazję spotkania z I Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji nadkom. Krzysztofem Szymańskim w jego gabinecie. Podczas wizyty rozmawiano z najmłodszymi na temat bezpiecznego poruszania się po drodze oraz konieczności używania elementów odblaskowych. Na koniec wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali opaski odblaskowe.

- Podobne spotkania profilaktyczne prowadzane są przez policję na co dzień, ważnym jest, aby rodzice powielali ze swoimi pociechami prawidłowe wzorce zachowań pamiętając o tym, że dzieci są doskonałymi obserwatorami - informuje mł.asp. Tomasz Żerański z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

/fot. KMP w Ostrołęce/

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22 dk23  24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń