eOstroleka.pl
Ostrołęka,

O budowę ulicy mieszkańcy walczą od lat. Tracą cierpliwość...  Co z Jodłową?

REKLAMA
zdjecie 8667
zdjecie 8667
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Rada Osiedla Leśne zapytała prezydenta Ostrołęki, na jakim etapie są faktyczne prace związane z realizacją budowy ulicy Jodłowej. Mieszkańcy są coraz bardziej zniecierpliwieni. Co na to Łukasz Kulik?

Zadanie budowy ulicy Jodłowej było wpisane w budżet miasta na rok 2023 i nadal trwają długie już prace projektowe, na co osiedlowi radni zwrócili uwagę prezydentowi. Mieszkańcy niecierpliwią się i trudno im się dziwić, bo czekają już długo.

- Ulica Jodłowa jest jedna z najstarszych nieutwardzonych ulic na naszym osiedlu. Od momentu powołania do życia Społecznego Komitetu powstało wiele ulic, w tym ulica Bukowa, której Społeczny Komitet został powołany w tym samym czasie i na takich samych zasadach jak komitet budowy ul. Jodłowej. Jak widać budowa ul. Jodłowej jest bardzo długa i zawiła. Sprawą zajmowała się już poprzedni Przewodniczący rady Osiedla i poprzednie władze Miasta Ostrołęka. Rozgoryczenie osób mieszkających przy ul. Jodłowej jest zrozumiałe. W związku z powyższym mieszkańcy mają nadzieję na to, że w tym roku ruszą prace już nie tylko projektowe związane z budową ul. Jodłowej - czytamy w piśmie do władz miasta.

Prezydent Łukasz Kulik odpowiedział, że prace projektowe dotyczące Jodłowej są na końcowy etapie. Obecnie kompletowana jest dokumentacja niezbędna do uzyskania pozwolenia na budowę.

- Zostało m.in. pozyskane odstępstwo od budowy kanału technologicznego w ulicy Jodłowej, którego procedowanie było jedną z przyczyn wydłużającego się procesu projektowego. Obecnie, z uwagi na fakt, iż teren planowanej inwestycji zlokalizowany jest na obszarze Natura 2000, procedowane jest zgłoszenie robót na terenach objętych obszarem Natura 2000 - wskazał prezydent.

Padł też konkret: w pierwszym półroczu 2024 r. planowane jest ogłoszenie postępowanie na wyłonienie wykonawcy oraz rozpoczęcie robót budowlanych.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×