zdjecie 4498
zdjecie 4498
2015-01-30T15:50:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

O ekologii na półzimowiskach w Klubie Lokator [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. Janusz Brakoniecki/Ekomena
REKLAMA

W ramach odbywających się w Klubie Lokator półzimowisk organizowanych przez Ostrołęcką Spółdzielnię Mieszkaniową i Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, członkowie stowarzyszenia Ekomena przeprowadziły wyjątkową prelekcję o tematyce ekologicznej.

Zajęcia z edukacji ekologicznej poprowadziły Katarzyna Damięcka (wiceprezes Ekomeny i nauczyciel SP nr 10) oraz Mirosława Brakoniecka członek stowarzyszenia). Zabawy, praktyczne działanie, formy teatralne, a także pokaz multimedialny sprawiły, że dzieci wykazały ogromne zainteresowanie ochroną środowiska naturalnego.

- Od dziś każdy uczestnik półzimowisk wie, co można nazwać elektośmieciami i jaka jest ich droga od punktu zbierania do zakładu przetwarzania. Dzieci z przejęciem wysłuchały ekologicznej bajki i rozumieją, że porzucone elektrośmieci stanowią zagrożenie dla środowiska. Do edukacji ekologicznej prowadzonej przez Ekomenę przyłączyło się Ostrołęckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Pani Urszula Godlewska i Marianna Grzyb z Wydziału Gospodarki Odpadami zorganizowały emocjonujące zawody w segregacji śmieci na czas. Wyjaśniły, gdzie znajduje się w Ostrołęce punkt zbiórki elektrośmieci oraz punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Na zakończenie zajęć każdy kandydat na członka Ekodrużyny miał do wykonania zadanie sprawdzające nabytą podczas spotkania wiedzę dotyczącą prawidłowego postępowania z elektrośmieciami. Wszystkie dzieci wykonały zadania prawidłowo i zostały przyjęte do Ekodrużyny. Szczere przejęcie młodych ekologów problemami ochrony przyrody być może będzie miało też wpływ na zachowanie dorosłych, a Ostrołęka będzie miastem bez elektośmieci – powiedziała nam Katarzyna Damięcka, wiceprezes Ekomeny.

Każde z dzieci za aktywny udział w zajęciach otrzymało miłe niespodzianki. Zajęcia odbyły się 29 stycznia w klubie „Lokator” działającym przy Ostrołęckiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

REKLAMA
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×