zdjecie 5160
zdjecie 5160
2021-08-01T08:39:01+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

O ostrołęckim radnym głośno w całej Polsce. Wszystko przez Wiedźmińskie Drzewa

REKLAMA
Ryszard ŻukowskiRyszard Żukowski
REKLAMA
3
3
12

Ostrołęcki radny z klubu Prawa i Sprawiedliwości stał się ostatnio bohaterem medialnych publikacji w związku ze stanowiskiem, jakie wygłosił kilka miesięcy temu. Chodzi oczywiście o "Wiedźmińskie Drzewa", które otrzymały swoje nazwy dzięki zaangażowaniu Młodzieżowej Rady Miasta.

Młodzieżowa Rada Miasta Ostrołęki w listopadzie 2020 roku podjęła uchwałę intencyjną w sprawie nadania nazw ostrołęckim pomnikom przyrody. MRM proponowała nadanie ostrołęckim pomnikom przyrody imion z sagi o Wiedźminie. W marcu 2021 roku projekt wszedł pod głosowanie rady miasta. Większość go poparła, ale jeden z radnych był przeciw: to Ryszard Żukowski z klubu PiS. Pisaliśmy o tym w naszym serwisie.

- Zabieram głos, gdyż jestem zaniepokojony, że używamy nazwy nie związanych z językiem polskim - mówił radny podczas marcowej sesji. W swoim przemówieniu dodał również:

Proponuje się nam niepolskie nazewnictwo, mowa o czarodziejach, o szczurach! Na 7 wspaniałych pomników przyrody, jesion i dęby, to nazwy rodzaju męskiego, a proponuje się nazwy rodzaju żeńskiego. Wyraźnie widać poprawność polityczną

Głośno o postawie radnego

O dyskusji w sprawie ostrołęckich "Wiedźmińskich Drzew" napisały niedawno, po kilku miesiącach od wspomnianej sesji, media - zarówno te branżowe, dotyczące gier, jak i... serwis satyryczny. 

- Ryszardowi Żukowskiemu z PiS nie spodobało się to, że proponowane imiona nie są „polskie” (swoją drogą, imię Ryszard też polskie nie jest, ma pochodzenie germańskie), a w swoim wystąpieniu podkreślił również, że jest tu mowa o „czarodziejach i szczurach”. Chętnie podrążylibyśmy ten temat, bo jeśli już to „czarodziejki”, a szczura w tym towarzystwie nie widzimy żadnego (chyba, że to o Regisie, ale zalecamy ostrożność, bo wampira lepiej nie prowokować), szkoda jednak czasu na polemikę z takimi argumentami - pisze serwis grynieznane.pl.

Młodzieżowa Rada Miasta w Ostrołęce zaproponowała, by kilku pomnikom przyrody w mieście nadać imiona postaci z "Wiedźmina". Miłe i pozornie nieszkodliwe? Błąd. Na szczęście jeden z radnych PiS zauważył zagrożenie (...) Niestety: mimo sprzeciwu radnego PiS projekt Młodzieżowej Rady został przegłosowany, a drzewom nadano wiedźmińskie imiona.

- dodał z przymrużeniem oka satyryczny serwis ASZdziennik.

REKLAMA
zdjecie 5160
Zobacz również

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×