eOstroleka.pl
Ostrołęka,

O podatkowych ulgach i odliczeniach z opiekunami osób niepełnosprawnych [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 933
zdjecie 933
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Ostrołęce odbyło się wczoraj spotkanie z opiekunami osób niepełnosprawnych. Głównym tematem poruszonym podczas spotkania były ulgi w podatkach na rehabilitację oraz wszelkiego rodzaju odliczenia, z których korzystać mogą rodzice i opiekunowie rozliczający się ze „skarbówką”.

Spotkanie szkoleniowe zorganizowali wspólnie – naczelnik Urzędu Skarbowego w Ostrołęce oraz dyrekcja SOS-W im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce. O możliwych sposobach dokonywania rozliczeń opowiedział uczestnikom spotkania Jerzy Kwiatkowski, szef ostrołęckiej „skarbówki”.

- Bardzo często zdarza się, że podatnicy nie mają pełnej wiedzy na temat przysługujących im ulg i odliczeń. Wątpliwości pojawiają się również podczas wypełniania zeznań czy dokumentowania poniesionych na rehabilitację wydatków. Spotkanie, które zorganizowaliśmy wspólnie z ośrodkiem wychowawczym ma właśnie na celu rozwianie tych wszystkich wątpliwości z jakimi nasi podatnicy mogą się spotkać wypełniając deklaracje PIT – powiedział podczas spotkania Jerzy Kwiatkowski.

Ze szczegółami dotyczącymi najistotniejszych kwestii związanymi z ulgami rehabilitacyjnymi, sposobem dokumentacji poniesionych na ten cel wydatków oraz ich właściwego uwzględnienia w zeznaniu rocznym, zapoznała uczestników spotkania inspektor z ostrołęckiego Urzędu Skarbowego.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
×