eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w MŻW [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 9186
REKLAMA
zdjecie 9186
Posłuchaj
W sobotę 1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości zorganizowano w Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce, a ich finałem był koncert Krystyny Prońko.

Po mszy świętej w klasztorze i apelu na skwerze im. Lecha Kaczyńskiego dalsza część obchodów miała miejsce już w Muzeum.

"Były premiera trasy Geocaching Adventure Lab, zawody strzeleckie, inscenizacja przesłuchania partyzantów...
Uczestniczyliśmy w ciekawym spotkaniu nt. książki "Niezłomni czy realiści? Polskie podziemie antykomunistyczne bez patosu" z jej autorami: p.o. dyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku prof. Rafałem Wnukiem i zastępcą dyrektora ds. badawczo-analitycznych Instytutu Europy Środkowo-Wschodniej w Lublinie dr. Sławomirem Poleszakiem, A na koniec wystąpiła dla nas fenomenalna Krystyna Prońko!" - pisze ostrołęcka placówka.

Ważnym momentem obchodów było oficjalne przekazanie pamiątek, w tym grypsów, po płk. Łukaszu Cieplińskim „Pługu” i otwarcie wystawy "Krzyż nieść dzielnie…". Przekazała je Szkoła Podstawowa nr 28 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Rzeszowie im. płk. Łukasza Cieplińskiego, którą reprezentowały dyrektor Dorota Chmura oraz wicedyrektor Marlena Duliban.

P.o. dyrektor Muzeum Jacek Karczewski natomiast oprowadził po wystawie oprócz gości z Rzeszowa także m.in. podsekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego wiceminister Martę Cienkowską oraz doradcę Prezydenta RP dr. inż. Alvina Gajadhura.

Fot. Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
styczeń 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31  1
×