eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Obchody Dnia Przyjaźni Polsko – Węgierskiej [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 9654
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
W czwartek, 27 marca na placu gen. Józefa Bema odbyły się uroczyste obchody Dnia Przyjaźni Polsko – Węgierskiej. Ostrołęczanie wraz z delegacją węgierską oddali hołd bohaterowi obu narodów – generałowi Józefowi Bemowi.

W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele władz centralnych i samorządowych, ambasador Węgier oraz delegacje z Węgier, przedstawiciele szkół, instytucji miejskich, służb mundurowych, stowarzyszenia oraz mieszkańcy miasta.

Podczas uroczystości biorące w niej udział delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem gen. Bema. Następnie głos zabrali goście opowiadając o braterskich stosunkach, łączących od dawna Polskę i Węgry.

- Najważniejsze jest to by młode pokolenia, osoby które dopiero zaczynają interesować się historią, zauważyło nasze dziedzictwo, dziedzictwo wspólnej przyjaźni. Już od 7 lat u nas na Węgrzech obchodzimy dzień naszej przyjaźni, jak co roku odbył się on 23 marca. W obchodach tego święta brał udział prezydent Polski, Bronisław Komorowski jak i nasz prezydent - mówił ambasador Węgier, dr Iván Gyurcsík.

Po uroczystości przed pomnikiem goście udali się do Muzeum Kultury Kurpiowskiej gdzie odbył się wernisaż wystawy „Węgierskie pomniki pamięci”. Spotkaniu towarzyszyły występy uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. J.Bema w Ostrołęce.
zdjecie 9654
Kalendarz imprez
sierpień 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
 3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13  14 dk15 dk16
 17  18  19 dk20 dk21  22 dk23
 24  25 dk26 dk27 dk28 dk29  30
 31  1  2  3  4  5  6
×