eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Obchody Światowego Dnia Zdrowia w CKZiU

REKLAMA
zdjecie 6426
REKLAMA
zdjecie 6426
Posłuchaj

6 kwietnia był w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce dniem pełnym atrakcji przygotowanych z myślą o uczniach szkól ponadgimnazjalnych. Zaczął się od przeprowadzenia trzeciej edycji konkursu zatytułowanego „Żywieniowy Zawrót Głowy”,
w którym pierwsze trzy miejsca zajęły dwie uczennice III LO w Ostrołęce oraz jedna
z Zespołu Szkół CKR w Starym Lubiejewie.

Następnie odbyła się prelekcja dwóch wykładów prowadzonych przez nauczycielki CKZiU – mgr E. Mordak i dr P. Szczerbo – Sawicką. Tematyka wykładów:

  • Pielęgnacja twarzy w zgodzie z typem cery
  • „Modna” śmierć? – Nie, dziękuję.

Zwieńczeniem tego dnia było przeprowadzenie warsztatów zawodowych, w ramach których można było zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, obejrzeć wyposażenie szkolnych pracowni, skorzystać m. in. z:

  • masażu klasycznego czy sportowego,
  • drenażu limfatycznego,
  • kinezjotapingu,
  • usług kosmetycznych,
  • warsztatów z języka migowego czy języka angielskiego zawodowego.

Zwiedzający mieli także możliwość dokonania pomiaru: ciśnienia, temperatury, BMI, zawartości tłuszczu i mięśni w organizmie.

Zainteresowani uzyskiwali porady z zakresu doradztwa zawodowego i pośrednictwa pracy udzielane przez pracownice WUP Filia w Ostrołęce.

Inspiracją do zorganizowania opisanych wydarzeń był przypadający 7 kwietnia Światowy Dzień Zdrowia.

Kalendarz imprez
maj 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31
×