zdjecie 1647
zdjecie 1647
2021-04-14T16:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Obwodnica Ostrołęki na zespole oceny przedsięwzięć inwestycyjnych

REKLAMA
REKLAMA
5
1
17

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie zwołała posiedzenie Zespołu Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych (ZOPI), na którym poruszany był temat budowy obwodnicy Ostrołęki.

Spotkanie zorganizowano w związku z opracowaniem Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego wraz z materiałami do uzyskania decyzji środowiskowej dla budowy obwodnicy Ostrołęki w ciągu drogi krajowej nr 53.

Posiedzenie odbyło się w trybie zdalnym 14 kwietnia. Uczestniczyli w nim, oprócz przedstawicieli GDDKiA, także starosta Stanisław Kubeł i wicestarosta Krzysztof Parzychowski, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Grzegorz Bakuła, przedstawiciele gmin: Olszewo-Borki, Lelis, przez których tereny planowany jest przebieg obwodnicy, a także przedstawiciele: miasta Ostrołęka, Wód Polskich, Polskich Linii Kolejowych S.A oraz firmy Multiconsult Polska Sp. z o.o - projektant obwodnicy. Uczestniczył w nim także, na zaproszenie starosty,  Aleksander Syguła, reprezentujący Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków.

Na posiedzeniu pokazane zostały warianty trasy, parametry techniczny dla każdego z nich, powiązania z siecią drogową, prognoza ruchu, aspekty środowiskowe z inwentaryzacją przyrodniczą, szacunkowe koszty inwestycji (w każdym z trzech wariantów). Projektanci omówili i przestawili wyniki dwóch akcji informacyjnych, przeprowadzone wśród mieszkańców. Jako podsumowanie zaprezentowali wielokryterialną analizę trzech wariantów obwodnicy.

Spotkanie było kolejnym etapem ku uzyskaniu przez inwestora Decyzji o środowiskowych Uwarunkowaniach dla zadania.

Zainteresowane strony miały także możliwość zabierania głosu. Starosta Stanisław Kubeł pytał m.in. o rozwiązania, które pozwolą włączyć się w projektowaną obwodnicę drogom powiatowym - zwłaszcza drodze dojazdowej do mostu w Teodorowie czy budowanym z Funduszu Dróg Samorządowych na terenie gmin Olszewo-Borki i Baranowo. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie zapewniła, że nie widzi ku temu przeszkód.
- informuje Starostwo Powiatowe w Ostrołęce.
REKLAMA
zdjecie 1647

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×