2018-09-29T14:23:09+02:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Ochotnicza Straż Pożarna w Dzbeninie ma już 90 lat [ZDJĘCIA]

REKLAMA
REKLAMA
3
1
47

Dziś w Dzbeninie (gm. Rzekuń) odbyły się uroczystości z okazji 90-lecia miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Było to prawdziwe święto dla całej społeczności wiejskiej.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą polową na placu OSP. Nabożeństwo w intencji strażaków sprawowali księża z parafii pw. Zbawiciela Świata. Następnie przypomniano historię OSP w Dzbeninie, wręczono odznaczenia, a kapłani poświęcili nowy samochód, jaki użytkować będzie jednostka OSP Dzbenin.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Gość, 15:05 29-09-2018,   90%
Piękna uroczystość :)! Miło się patrzy jak gmina się rozwija!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Mieszkaniec, 16:59 29-09-2018,   35%
Szkoda tylko, że  nie potrafili zaprosić Radnego z Dzbenina, dzięki któremu został zakupiony wóz strażacki, wstyd panowie druhowie z Dzbenina
odpowiedz   •   oceń :  
~do wyzej, 18:49 29-09-2018,   71%
Panie radny nie pisz sobie komentarzy
Widocznie nie zasłużyłeś na takie wyróżnienie
Jedyne co robiłeś to bałagan w gminie.
Gratulacje dla Strażaków i wójta.
Jeszcze jakiś nie wiadomo kto przyjechał sobie robić kampanie z Marianem.
Tragedia jakiś chłoptyś.
PeSel sie promuje ale wyborcy po was pojadą za to co zrobiliście krajowi i gminie
odpowiedz   •   oceń :  
~Obiektywny, 21:40 29-09-2018,   24%
@~do wyzej Ty mały, mały umysłem człowieku, jak śmiesz pisać takie herezje !!??!!    
Dlaczego nie potrafisz docenić mądrych, kulturalnych i zaangażowanych ludzi, którzy uczciwie pracują ??
To  choroba??  czy świadomy wybór tej strategii??  mądrego trudniej oszukać albo nim manipulować?, tak?
Sam nie  zasługujesz na żadne wyróżnienie bo widać, że nie szanujesz ludzi a to podstawa,  chłoptysiu jeden.
Jeżeli prawdą jest, że Pan Radny nie został zaproszony, to    -   WSTYD  Druhowie!!!  Wielki WSTYD!!!  Warcholstwo!!
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 01:01 30-09-2018,   78%
@~Obiektywny Wow ile nienawiści!
W jednym zdaniu piszesz o kulturze, w drugim ubliżasz...
odpowiedz   •   oceń :  
~Zorientowany, 07:57 30-09-2018,   67%
Został zaproszony jak wszyscy radni,  ale miał służbę. Ktoś musi czuwać nad naszym bezpieczeństwem.  
odpowiedz   •   oceń :  
~Do wyżej, 20:04 29-09-2018,   44%
Mylisz się wojcie, to nie Radny , tylko uczestnik tej słabej imprezy i nie członek PSLu . Za trzy tygodnie zdziwisz się, jakim zaufaniem cieszysz się w gminie Rzekuń. Jedyne, co zrobiłeś, to skłócenie jej mieszkańców, nie zadbales o pozyskanie środków zewnętrznych i rozwój tej gminya przyjechałeś się promować. A może  Ostrołęka chciałaby jeszcze kawałek ziemi dzbenskiej?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 00:54 30-09-2018,   69%
@~Do wyżej Niestety osobami które wykreowały i wciąż podsycaja "konflikt" są Panowie Podolak, Suchta i Gryczka.
I wymiana wójta nic nie da, bo to rada jest i od zawsze była problemem, za wójta Tyszki było to samo.
odpowiedz   •   oceń :  
~Wyborca, 01:40 30-09-2018,   67%
Tez tak mysle, to rada jest do wymiany. Zawsze były kłotnie w Rzekuniu przez te osoby. Mam nadzieje, że wyborcy wezmą to pod uwagę.
odpowiedz   •   oceń :  
~Prawda, 08:00 30-09-2018,   34%
@~Wyborca Absolutnie się z Tobą nie zgodzę. Odeszło tylu współpracowników , p Żebrowski, Grzegorczyk,  Majdecka nie przez radę,  ale przez Wójta który nie umie współpracować i nie szanuje ludzi.
odpowiedz   •   oceń :  
~Suchta i Gryczka, 14:40 01-10-2018,   100%
@~Prawda Jak Suchta i Gryczka nie przejdą i nie będzie ich w radzie to wtedy w Rzekuniu będzie spokój, zero kłótni i porządek.
odpowiedz   •   oceń :  
~Komendant, 20:16 29-09-2018,   72%
Gratuluję pięknej uroczystości. Ten neptek co pisze powyżej nawet nie umie uszanować Druhów Strażaków i ich uroczystości pisząc impreza.
Super piękne spotkanie jubileuszowe. Sporo ludzi, wszyscy uśmiechnięci i radośni, zadowoleni z tego pięknego Jubileuszu. Nawet Proboszcz Świerad z uśmiechem gratulował i życzył opieki najwyższego. Dołączam się do tej pięknej uroczystości i życzę dużo zdrowia wszystkim Druhom Strażakom. Niech chroni ich Święty Florian. A ich Rodzinom życzę dużo zrozumienia i wyrozumiałości, wszak służą innym także swoim życiem. Pozdrawiam serdecznie :).
odpowiedz   •   oceń :  
~Głos, 21:38 29-09-2018,   38%
Pomijanie ludzi,  niezapraszanie ludzi na imprezy to praktyka wprowadzona przez Wójta. To on narzuca listy gości a sam się prezentuje. Skłócił wszystkie środowiska i za chwilę stąd pójdzie a konflikty zostaną. Na szczęście Pan Bartek że swą kulturą, spokojem i opanowaniem załagodzi...każdemu wedle zasług podziękuje i zaprowadzi normalność  w tym chaosie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 01:03 30-09-2018,   68%
@~Głos A pan Podolak znowu o wójcie? W tekście nic o nim nie było,  skończcie już tę nagonkę...
odpowiedz   •   oceń :  
~Łowca trolli, 01:43 30-09-2018,   69%
@~Głos W tekście nie było nic o wójcie. Po co robić znowu politykę gdzie popadnie. Troll internetowy sam sie zdemaskował :D
odpowiedz   •   oceń :  
~Paweł, 08:01 30-09-2018,   38%
@~Łowca trolli Nagonkę to robi Pan wójt na wszystkich którzy to nie popierają a mają do tego prawo.  Zwłaszcza gdy na to poparcie nie zasługuje.
odpowiedz   •   oceń :  
~Trolle, 14:42 01-10-2018,   100%
@~Paweł Człowieku, w tekście nie było nic o wójcie a klakiery Podolaka i tak robią gównoburze. Po co tak mącić. Rada wylatuje, Podolak wylatuje i będzie porządek
odpowiedz   •   oceń :  
~lil, 21:47 29-09-2018,   35%
Stasiu G, odejdź od komputera. Ten ,,Chłoptyś", jak piszesz, to ogra ciebie z kretesem i dopiero będzie ci głupio. Nie dorastasz mu do pięt. Możesz od swojego ucznia się śmiało uczyć klasy i postępowania z ludźmi,że o kulturze nie wspomnę. A co do radnego, to też cię krew zalewa , bo odkrywa ,,różności " w twoich rządach i to cię wyprowadza z równowagi , więc oszczędź sobie tych głodnych kawałków. Znalazłeś już robotę w jedynce, czy jeszcze nie?
Jeśli to prawda,że strażacy nie zaprosili p Suchty to wstyd i świadczy fatalnie o was -strażacy. Mam nadzieję, że to jednak nieprawda.
Gdyby nie ten radny, to wielu faktach niewygodnych dla S byśmy nic nie wiedzieli.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 01:07 30-09-2018,   63%
@~lil Pan Godzina to przede wszystkim bardzo uczciwy człowiek i widać że kogoś to bardzo boli...
odpowiedz   •   oceń :  
~Ha ha ha!, 08:04 30-09-2018,   35%
Dobre Stasiu,  chyba sam nie wierzysz w to co piszesz. Najuczciwiej  przebiegają wszystkie konkursy w gminie,  koń by się uśmiał.
odpowiedz   •   oceń :  
~Sławomir, 23:21 29-09-2018,   8%
Na uroczystości była zaledwie garstka mieszkańców Dzbenina. Wszyscy byli uśmiechnięci bo pewnie najedli się grochowki, a po grochowce , wiadomo....
odpowiedz   •   oceń :  
~z boku, 23:46 29-09-2018,   66%
Patrzac z boku to sie zastanawiam jak ci panowie z psl
chcą rzadzić. Przecież wiadomo że jak dotychcczas nic nie dostawali ci z pis to teraz na długo bedzie odwrotnie
Ten wasz kandydat mało ze mleko pod nosem zero doświadczenia z wiedzą też nie za tęgo.
Miejsca nigdzie nie zagrzał. Widocznie sie na nim poznali i go pogonili
Teraz tata zamrzyło o wójtowaniu dla synusia
Żle to wróży
Obecny wójt jak by nie patrzeć ma wiedzę i doświadczenie. Nie zauważyłem też zadnych braków w kulturze co mu tu zarzucacie. Opluć chcecie go? Sami tacuy jesteście?
odpowiedz   •   oceń :  
~w odp., 01:18 30-09-2018,   34%
@~z boku Patrz na siebie > z boku> i przypomnij sobie - ile ludzi w naszej gminie zostało skrzywdzonych niesłusznie, ....? jak byli  /i są/ traktowani ? ilu z tych osób traciło zdrowie i pieniądze na lekarzy i sądy?  dlaczego nie pozyskiwano  środków unijnych? dlaczego  wójt wszechstronnie utrudniał prace rady gminy /co jest niezgodne z prawem/? dlaczego wójt ciągle pisał skargi  na radnych, że podejmują uchwały niezgodnie z prawem i wymogami wójta - tylko do RIO w Warszawie już 29 sztuk  -   i wszystkie  bezzasadne, WSZYSTKIE 29 szt!  BEZZASADNE,  zaś radni /z klubu i przewodniczący rady/ mieli słuszność.  O czym to świadczy?? - że wójt ma wiedzę i doświadczenie??? - jak piszesz?  NIE. To jest brak wiedzy i doświadczenia, brak współpracy, brak dobrej woli, brak  poszanowania radnych a także ludzi.  Knuć tylko potrafi  i w tym  ma doświadczenie. Wstyd. Ale  ludziom ten wójt opowiada, jak to Radni mu utrudniali .... Bezczelne kłamstwo.    Dlaczego nie informuje mieszkańców o tych skargach? Dlaczego tej "pracy" nie ma w raporcie wójta? tyle czasu służbowego na te skargi poświęcił. Dlaczego w raporcie nie ma o aneksji naszych ziem??   Dlaczego ten obecny wójt wychodzi z sesji przy niewygodnych dla niego  tematach?  Dlaczego brak prawdziwej informacji??    Za co tak chwalisz siebie??? Za co chwalisz tego  " obecnego wójta??    Widocznie na tym obecnym  ludzie się poznali i  mają DOŚĆ!  
odpowiedz   •   oceń :  
~RADA DO WYMIANY, 01:51 30-09-2018,   63%
@~w odp. Błazenada, z tego co wiem to Stanisław Godzina jako jedyny polityk podpisuje się pod komentarzami w internecie. Wszystkie te komentarze od trolli są pisane przez rade i ludzi z nią związanych, którzy chcą przepchnąć młodego jaki swojego kandydata. RADA DO WYMIANY
odpowiedz   •   oceń :  
~Fakty, 01:59 30-09-2018,   38%
@~z boku  - piszesz - ten wasz kandydat .... A Ty co? z Zabrodzia jesteś?  Nasz kandydat nie podoba się? Tu też stosujesz dyktaturę?? Ten - nie?  A który  - Ty sam??  Jakim prawem tak ogólnie oceniasz negatywnie?? Przykładów brak??  !! Bo złych nie ma.
Dobre tylko są. Ten Nasz kandydat jest nam znany, popierany za wiedzę, kulturę osobistą, szacunek dla ludzi, umiejętność współpracy, nie krzywdzenie nikogo,  nie szantażowanie .....,  po prostu czysty życiorys  i dużo tzw. dobrych uczynków dla innych. Jest też Naszym Mieszkańcem. I nie obrażaj więcej bo sobie nie życzę aby ktoś obrażał naszych Mieszkańców.  
Jeszcze do taty się czepiasz??   Ze swoim tatą porozmawiaj. Możesz?? Zazdrościsz  Taty??
A za te skargi w ilości 29 szt, jak słyszę, bezpodstawnie pisanych - nie wstyd obecnemu wójtowi???    Za tyle fałszu i obłudy też  nie wstyd??  Za przegrane sprawy sądowe,  zwolnienia ...,  też nie wstyd?     Jeszcze chce być wójtem dalej??? !!!!
-  za ten całokształt, uważam, - brak honoru i  Człowieka w człowieku!  Szkoda słów!

odpowiedz   •   oceń :  
~Karl, 02:30 30-09-2018,   73%
@~RADA DO WYMIANY Radni ci ew. jeszcze wójtowi -  tak, do wymiany, koniecznie, bo szkodzą.
Skąd wiesz kto pisze komentarze!?  Za jasnowidza uważasz się??     Wiesz, że S.Godzina, jako ..polityk, podpisuje się ...?
Otóż  
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 03:13 30-09-2018,   63%
@~Fakty A to się tata uniósł... Błagam wystarczy tego obrażania wójta, nie macie argumentów tylko wyzwiska ...
Skoro Bartuś taki dobry to czemu Go w Lelisie już nie chcą? A może ma ochotę poopowiadac o wygranych przetargach? O swoich zeznaniach majątkowych?
odpowiedz   •   oceń :  
~Mieszkaniec, 08:12 30-09-2018,   39%
@~RADA DO WYMIANY Jedyny się podpisuje  wójt pod komentarzami? Pod tymi które pisze chwaląc swoje zasługi. A obrzucając błotem już nie ma odwagi. Przegra te wybory z kretesem i biedny wójt się nie może z tym pogodzić. Przecież w jego przekonaniu powinien rządzić wiecznie, a my słudzy niegodni patrzeć w jego jaśniejące oblicze powinniśmy wynieść na ołtarze!

  Zejdź na ziemię czlowieku! Chyba widzisz że straciłeś poparcie a radni w zdecydowanej większości wchodzą Ci sami. Ty odchodzisz stąd w listopadzie i to będzie wspaniała uroczystość. Strażacy przybędą na pewno.  I wiele innych środowisk. Wszyscy będą chcieli Cię odprowadzić do Zabrodzia.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gosciu, 08:06 30-09-2018,   35%
Trzeba przyznać, że wójt potwornie boi się p. Podolaka skoro wymyśla te kłamstwa. Proponuję, żebyś pojechał do Lelisa i porozmawiał z ludźmi, bo ja byłem i wiem, jakim szacunkiem i zaufaniem cieszy się p. Bartek, w przeciwieństwie do ciebie. Nie widzę w tych komentarzach wyzwisk pod adresem wójta, za to kiedy rozmawiam z ludźmi , to słyszę a to o soli, to o ziemi oddanej., I zwolnionych pracownikach, o nieuzasadnionych skargach. A rządów tego pana zostało jeszcze 20 dni i co  jeszcze wydarzyć się może, aż strach pomyśleć. Skoro należy wymienić radnych, to dlaczego tyłu "starych" startuje z komitetu S.Godziny?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gosciu, 08:10 30-09-2018,   39%
Trzeba przyznać, że wójt potwornie boi się p. Podolaka skoro wymyśla te kłamstwa. Proponuję, żebyś pojechał do Lelisa i porozmawiał z ludźmi, bo ja byłem i wiem, jakim szacunkiem i zaufaniem cieszy się p. Bartek, w przeciwieństwie do ciebie. Nie widzę w tych komentarzach wyzwisk pod adresem wójta, za to kiedy rozmawiam z ludźmi , to słyszę a to o soli, to o ziemi oddanej., I zwolnionych pracownikach, o nieuzasadnionych skargach. A rządów tego pana zostało jeszcze 20 dni i co  jeszcze wydarzyć się może, aż strach pomyśleć. Skoro należy wymienić radnych, to dlaczego tyłu "starych" startuje z komitetu S.Godziny?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 08:18 30-09-2018,   36%
@~Gosciu Ludzie Godziny są świadomi porażki i już się ustawiają na drugi front.  Sprytnie,  cwano ale nikt nie chce mieć z nimi nic wspólnego. Wydzwaniają i proszą żeby ich potraktować jak należy...zapomnieli już jak ich wójt którego tak wielbią potraktował innych... sami chcą żeby ich to z szacunkiem..sami siebie poniżają takim zachowaniem.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 09:55 30-09-2018,   71%
@~Gość ludzie? powiadasz?

Ludzie nie są Godziny to sa samodzielnie myśłacy nie zniewoleni jakimś klubem. Niczym talibowie.
Na zebraniu w Ławach było widać jakie klub ma poparcie.
Radnego z Ław puścili na pożarcie i jako jedyny był przeciwny wszystkim mieszkańcom. KLUB kontrolował posłuszeństwo.
W radzie tez był zawsze przeciwny on jest z zasady przeciwny. Robi tak jak klub każe.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:57 30-09-2018,   72%
Szkoda, że nie byłeś na zebraniu w Laskowcu i Daniszewie jak wójt musiał się szybko ewakuować. Szkoda było patrzeć. Ten człowiek nie ma żadnych szans w wyborach za dużo tych kłótni i tych afer w rzekuniu.

GRATULUJĘ PANIE WÓJCIE - rozsławił Pan gminę na cały kraj. Szkoda tylko że negatywnie patrz - sól
odpowiedz   •   oceń :  
~j, 10:06 30-09-2018,   62%
własnie przejrzałem ulotki i widzę że od Podolaka sami starzy wichrzyciele. PO co? po to żeby sterować marionetką
Popatrz ten z Borawego, z laskowca z Zabiela z Ław, z Kamianki i św. z Rzekunia Z lAskowca teść bo zięć mu kazał a sam kandydat na wójta bo tatuś mu kazał. Mamusia przyprowadziłą za rękę do urzedu i też kazał ..... parcie rodzinne.
U obecnego wójta co do zasady kandydaci to nowi ludzie. To jest wielki plus PAnie wójcie
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:01 30-09-2018,   67%
@~j Straszne głupoty piszesz:
1. Od Pana Podolak dużo nowych i mądrych ludzi - to mocni kandydaci
2. Kogo ma wójt - Z Dzbenina kobieta mająca poparcie na poziomie 25 głosów? Kamianka - wieczny kandydat - niestaty zawsze przegrywa, Rzekuń - sami uzależnieni dwie nauczycielki Struś i jakaś nieznana Pani, Laskowiec - dwie porażki

NIKT sensowny nie chciał kandydować to znalazł się skład …..


odpowiedz   •   oceń :  
~Rzekunianka, 10:08 30-09-2018,   34%
A czy osoba pisząca  komentarze przeciwko panu Bartoszowi Podolak nie pomyślała, że to my mieszkańcy tej gminy prosiliśmy go o start w tych wyborach samorządowych? I wspieramy go w dotarciu do celu! To mieszkańcy mają dość zarządzania gminą przez obecnego wójta. Nam niepotrzebne są ciągłe kłótnie i brukanie imienia gminy. Czas to zmienić, postawić na pozyskiwanie środków unijnych i rozkwit gminy. Inwestować również w ludzi, bo gmina to ludzie, o których teraz nikt nie myśli.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:07 30-09-2018,   62%
@~Rzekunianka Mieszkańcy to wiedza, że to on jest źródłem konfliktu. A start w wyborach to ojciec Podolak wymyślił, który sam całe życie spędził na "stołku".
odpowiedz   •   oceń :  
~Rzekuniak, 22:03 30-09-2018,   67%
No widać co za zazdrość. Pan Bartosz Podolak to nasz mieszkaniec, młody energiczny i mądry człowiek. Pomaga nam i wiele zrobił. Ja go bardzo szanuję i popieram. Cała moja ulica też
odpowiedz   •   oceń :  
~do wyżej, 10:32 30-09-2018,   66%
a dlaczego ty chcesz decydować za mieszkańców??
Może ty ale ja i wielu innych jest za obecnym wójtem i za nim bedą głosować.
Wasz kandydat jest bez doświadczenia, nie najwyższych lotów, mściwy zreszta to u niego po ojcu dziedziczne. Stawia na interesy. Brak przejrzystości w oświadczeniu majątkowym. Niech może wyjaśni twój "przejrzysty" kandydat na fb jak to sie stało że w ciągu jednego roku pobudował dom, kupił prawie 3 ha ziemi a oszczedności ubyły tylko o 8 tys?
Dowiesz tego z fb??
odpowiedz   •   oceń :  
~Rzekunianka, 10:53 30-09-2018,   36%
@~do wyżej Ty mi opowiedz o swojej krystaliczności, braku mściwości, karach, które muszą być czy nie muszą, doświadczeniu, którego nie rozumiesz.  Mój kandydat jest z Rzekunia, ja jestem z Rzekunia i innego wyboru nie widzę.
odpowiedz   •   oceń :  
~Do do wyżej, 11:01 30-09-2018,   36%
Poraża twoja zazdrość. To dobrze świadczy o p. Podolaku, że jest przedsiębiorczy, to znaczy , że jako młody człowiek będzie miał dużo pomysłów, które wydźwigną  gminę ze stagnacji , wie jak pozyskać fundusze unijne. Popatrz lepiej na oświadczenie majątkowe obecnego wójta. Z taką pogardą wyrażasz się o kandydatach startujących z komitetu p. Bartka, gdzie twój szacunek do drugiego człowieka. "U obecnego wójta kandydaci to nowi ludzie", czyżby Jastrzębski, Kubeł, Wysocki, Konopka to klony tych radnych?
odpowiedz   •   oceń :  
~de, 16:17 30-09-2018,   50%
w konflikcie y PIS nic nie zrobi!
Oni teraz rzadza i długo bedą
a przecież to jest dziecko PSL
taka marionetka, wydmuszka
szykujesz ise na to że będziesz nią kierował dlatego tak zachwalasz??
odpowiedz   •   oceń :  
~Mieszkaniec, 18:34 30-09-2018,   56%
O każdym nieda się pamiętać tylu tych ludzi i władzy jest ... widziałem zaproszenie wisiało do wszystkich w kilku miejscach widoczne pan radny nie czuje się mieszkańcem Dzebenina. .. dajcie spokój strażakom i nie mieszajcie ich do  swojej polityki
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:08 30-09-2018,   50%
Kazimierz Jastrzębski
Jerzy Konopka
Janusz Kubeł
to tylko między innymi kandydaci od wójta - rzeczywiście świeżość. Słabi kandydaci.
Zasługi wójta:

1. Afera solna
2. Afera z ziemią - utrata 482 ha
3. liczne zmiany kadrowe
4. przegrane sprawy sądowe

Czy ty myślisz że my nie wiemy? Nie pamiętamy?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:42 30-09-2018,   75%
PAN BARTOSZ PODOLAK TO NAJLEPSZY KANDYDAT NA WÓJTA


RZEKUŃ JEST ZA PANEM
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 06:53 01-10-2018,   0%
Jak czytam te bzdury ,że radny ze Dzbenina załatwił wóz strażacki to aż mnie skręca T nie ta liga    Krupiński to zrobił  
odpowiedz   •   oceń :  
~Wieści ze wsi, 09:02 01-10-2018,   67%
Strażacy w Dzbeninie to wiedzą, jak się zachować organizując takie przedsięwzięcie, że aż wstyd, nie tylko nie zaprosili Radnego , ale nawet Sołtysa, to dopiero kultura i obycie. Wszyscy wiedzą, że decyduje jedna rodzina, która chce nie tylko rządzić strażą, ale cała wsią.  Ludzie nie pozwolą, żebyscie traktowali Dzbenin jak prywatny folwark!
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22  23 dk24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 4311